У роботах з реконструкції Нового Бульвару в Житомирі беруть участь археологи

У роботах з реконструкції Нового Бульвару в Житомирі беруть участь археологи

У роботах з реконструкції Нового Бульвару в Житомирі беруть участь археологи

Сьогодні, 10:22

У Житомирі почали реконструкцію території Нового Бульвару – до участі в роботах долучилися археологи, бо, за їх словами, у старій частині міста можна випадково знайти історичні артефакти.

Археолог і науковий співробітник державного підприємства “Охоронна археологічна служба України” Антон Корж розповів Суспільному, що у місті з тисячолітньою історією археологічні знахідки трапляються досить часто:

“У європейських країнах це передова практика – коли проходить будь-яке будівництво, там завжди присутні археологи, бо зазвичай виявляють багато історичних артефактів”.

Реконструкцію нового бульвару розпочали із земляних робіт, розширення пішохідної частини, прокладання кабелів та водопровідних труб, говорить виконроб Олег Білоусов. За його словами, на цьому об’єкті працює 3 бригади: електрики, сантехніки, плиточники та бригада “Зеленбуду”, яка утилізує зрізані дерева.

“Зараз проводяться роботи по облаштуванню поливу на Новому Бульварі, – розповів Олег Білоусов. – Прокладається водопровідна труба. Завтра (16 жовтня) приїдуть електрики, будуть прокладати кабелі для освітлення території. Після них підуть хлопці, які прокладають тротуарну плитку. Плануємо цю першу чергу зробити до нового року”.

  "Есть задача - сделать пять медицинских городков по Украине", - Зеленский

На реалізацію цього проєкту з міського бюджету виділили 19 мільйонів гривень, каже директор міського управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов:

“Цей сквер не реставрувався ще з 70-их років. Така реконструкція потрібна, бо навіть більшість дерев тут в аварійному стані. Переможцем тендеру є ТОВ “Комфортбуд”. Виділено на реконструкцію 19 мільйонів гривень. Термін виконання робіт – до квітня 2021 року“.