У вас коронавірус? Що робити близьким після повідомлення діагнозу?

У вас коронавірус? Що робити близьким після повідомлення діагнозу?

У вас коронавірус? Що робити близьким після повідомлення діагнозу?

Сьогодні, 08:33

У вас коронавірус? Або підозра? Чому нам так важко справлятися з поганими новинами?

Тому, що ми не готові. Так, ми читаємо газети, дивимося ТБ. Слухаємо тих, кого вже торкнулося.

Але ми ні чорта не готові до того, що прилетить і накриє. І в ситуації гострого стресу життєво важливі не тільки ліки, а й швидка психологічна допомога рідних і близьких. І ваша, в тому числі.

Що я рекомендую робити близьким після повідомлення діагнозу:

1. Переконатися, що людина вербальна – задати ряд будь-яких практичних питань, щоб зрозуміти, чи здатна вона сприймати інформацію

2. Дати конкретне завдання, наприклад, заповнити форму опитування. Дізнатися, чи є ті, хто допоможе з продуктами, ліками. Запропонувати зателефонувати цим людям. Спланувати список необхідного в ізоляції. Не залишати людину наодинці зі своїми думками.

3. Не говорити банальностей. Але якщо є факти, що тішить – використовувати їх. Наприклад, в 60% випадків хвороби протікає легко. Привести конкретні приклади одужання. Налаштувати на високу ймовірність позитивного результату. Забезпечити фактами потрібного настрою. Факти діють переконливо і витвережуючи.

  Соседи житомирского стрелка: Если, не дай бог, Толя выйдет – надо все продавать и уезжать

Часто буває, що допомоги потребує не пацієнт, а його близька людина. Сильний духом хворий збирається, повідомляє новину чоловікові / дружині і стикається з істерикою, нерозумінням, гнівом. І не завжди його сил вистачає ще й на втіху, що погіршує і без того непросту ситуацію. Пам’ятайте, що реакція ця найчастіше викликана шоком. І в ваших силах повідомити про це чітко і м’яко.

Як говорити?

1. Важливо передати максимально чітко інформацію про свою хворобу, те, що ви знаєте.

2. Попередити про можливі зміни звичної рутини. Постарайтеся сформулювати, яка саме підтримка вам потрібна від партнера і хто ще може допомогти в цей непростий період?

3. Розглянути, в тому числі, і економічний аспект. З моєї недавньої розмови, з чоловіком пацієнтки: “Як тільки дружина повідомила про свій діагноз і про обов’язкову ізоляції, перше, що промайнуло в голові – як ми впораємося, звідки візьмемо гроші. Вона плакала, я шалено її люблю, але не міг думати ні про що інше, крім передбачуваних грошових труднощів “. Продумайте разом варіанти економії, забезпечення.

  Елена Орлова: "Сухомлин - уходи"

4. Підкреслити, що ви залишаєтеся партнером. Скажіть про це прямо, про те, що ви потребуєте цього. Нічого не зміниться між вами, крім хвороби, з якою ви будете боротися.

5. Продемонструйте, що ви берете на себе відповідальність. Не за хворобу, а за те, щоб бути активним в її лікуванні.

6. Покажіть партнеру, що бачите і його потреби.

7. Розкажіть партнеру про передбачувані програми лікування та реабілітації. Вам обом потрібно обговорити план майбутніх дій. Це зблизить вас, дозволить розділити тривогу і допоможе зберегти надію.

Кора Євсєєв