Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

Сьогодні, 17:57

Розвиток та підтримка мережі охорони здоров’я в Житомирі — відповідальність місцевої влади і один з пріоритетних напрямків передвиборчої програми кандидата на посаду міського голови Віктора Євдокимова.

Віктор Євдокимов: Житомиру потрібен екстрений план по боротьбі з COVID-19

Ліки та якісна медична допомога мають бути доступними всім, без винятку, мешканцям міста. І особлива увага приділятиметься найбільш вразливим верствам населення, які через пандемію COVID-19 перебувають у групі ризику. Медичних закладів в місті має бути достатньо, а їхнє технічне оснащення — на вищому рівні. Невідкладна допомога повинна бути дійсно невідкладною та ефективною, а медики мають отримувати гідну заробітну плату.

«В Україні вже кілька років тривають і медична, і адміністративно-територіальна реформи. Тепер саме органи місцевого самоврядування є розпорядником бюджетних коштів. Тому виключно їм вирішувати, куди направити ці кошти. І першочергово вони мають йти на медичну галузь, — говорить кандидат на посаду голови Житомирської ОТГ Віктор Євдокимов. — Проте більшість українців сьогодні продовжують жити у страху зіткнутися з реаліями вітчизняної медицини. Вони змушені отримувати послуги, що здебільшого надаються на базі застарілої інфраструктури. Про який економічний розвиток та соціальне зростання можна говорити?».

На переконання Віктора Євдокимова, виключно місцева влада несе відповідальність за розвиток комунальних медичних закладів, їх оснащення та кадрове забезпечення.

  Мокрий сніг і сильні пориви вітру: погода в Україні погіршиться

«Тож варто вже усвідомити, що це — новий рівень відповідальності за здоров’я житомирян, за їхнє майбутнє. А значить треба впроваджувати політику охорони здоров’я відповідно до вимог сьогодення», — зауважив кандидат на посаду міського голови Житомира Віктор Євдокимов.

Згідно з даними муніципального дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», станом на лютий 2020 року 44% опитаних житомирян назвали якість роботи медичних закладів «поганою» чи «жахливою» і лише 12% дали оцінку «добре».
До 2020 року на медичні потреби житомирян міська влада виділяла близько 10% бюджету. В грошовому еквіваленті це становить 11-15 грн на одного мешканця міста. Проте, як свідчить це ж дослідження, рівень фінансування медичних закладів не є головним чинником оцінювання якості їх роботи населенням.

Цьогорічна пандемія — виклик всій світовій медицині. Попри всі ті кроки, які робить місцева та обласна влада, медичні заклади не готові для надання своєчасної та якісної допомоги, а персонал лікарень та поліклінік належним чином не захищений.

«Сьогодні ми повинні підтримати лікарів, адже нарікаючи на те, як нам важко й не зручно використовувати захисну маску, а надто просто нехтуючи найпростішими засобами захисту, ми навіть не уявляємо, наскільки напруженою в цю хвилину є робота медика. Від кожного рішення лікаря залежить наше з вами життя й здоров’я. Це величезна відповідальність, — говорить Віктор Євдокимов. — З початку пандемії в світі померло 7 тисяч медиків. В Україні інфікувалися більше 16 тисяч, 131 — померли. Тільки на Житомирщині захворілих на коронавірус медиків більше 500. І сьогодні в лікарнях міста катастрофічно не вистачає терапевтів, анестезіологів, інфекціоністів, медсестер. Багато хто звільняється через надважкі умови праці».

  Почему коты любят валерьянку?

Сімейні лікарі — окрема категорія, яка щодня чи не найбільше наражається на небезпеку. І для запобігання зараження, медикам в першу чергу необхідний доступ до швидкого та безкоштовного тестування, переконаний Віктор Євдокимов:
«Велика кількість контактів протягом дня, понаднормова робота та відсутність нормального відпочинку — ці та безліч інших чинників роблять сьогодні роботу лікаря однією з найнебезпечніших. Проте міська влада сьогодні замість того, щоб роз’яснювати та нагадувати правила поведінки житомирян під час епідемії, влаштовує масштабні загальноміські свята. Це неприпустимо!».

Коронавірус сьогодні далеко не єдина медична проблема. Розв’ язання цих надскладних питань в місті потребує чіткого стратегічного бачення розвитку медичної сфери, підзвітність та прозорість витрат міського управління. Інструменти втілення цієї стратегії мають бути сформовані в цільові програми розвитку. А міська влада та депутати не лише відчувати, а й нести персональну відповідальність перед громадою.

«Йдеться не про текст на папері. Сьогодні вже стоїть питання життя наших громадян. Ми маємо впровадити екстрений план першочергових заходів у боротьбі з поширенням COVID-19. Це питання номер 1. Треба залучити до розробки цього плану не лише представників органів місцевого самоврядування, лікарів, науковців, а й громадських діячів, представників бізнесу. Подібні стратегії вже працюють у багатьох країнах Європи та світу», — наголосив Віктор Євдокимов.

  Україну накрили грози, шквальний вітер та град

Він вважає, що такий план — це справжній дієвий механізм у боротьбі з коронавірусом. Гроші на це не повинні виділятися лише з міського бюджету. Свій внесок у збереження громадського здоров’я мають зробити і бізнесмени: «Інвестиції у здоров’я наших громадян — найкраще вкладення грошей. Здорова нація — це наше майбутнє, про яке потрібно турбуватися щодня, а не лише з якоїсь нагоди».

Кандидат на посаду міського голови Житомира Віктор Євдокимов зазначив, що готовий взятися за таке не просте питання і у найкоротші терміни представити цей план на громадське обговорення.