Житомирський лабораторний центр збільшив кількість ПЛР-тестів за добу до тисячі

Житомирський лабораторний центр збільшив кількість ПЛР-тестів за добу до тисячі

Житомирський лабораторний центр збільшив кількість ПЛР-тестів за добу до тисячі

Сьогодні, 13:52

В Житомирській області залишається складною епідемічна ситуація з коронавірусної інфекції. З метою збільшення обсягів ПЛР- тестувань населення Житомирської області в умовах прогнозованого росту захворюваності на COVID-19, обласним лабораторним центром застосовуються необхідні заходи.

Розповідає 19 жовтня зав. відділом епіднагляду (спостереження ) та профілактики інфекційних захворювань Тетяна Лутай.

16.10.2020 року лабораторним центром отримано автоматичну станцію для пробопідготовки (для екстракції нуклеїнових кислот), вартістю 950 000 грн. В присутності представника постачальника станція пройшла випробування та проведено навчання працівників лабораторного центру. 17.10.2020р. були тренувальні заняття для лаборантів – бактеріологів, під час яких фахівці здобули практичні навички щодо роботи з даною апаратурою. За останні 2 дні, завдяки використанню нової апаратури потужність вірусологічної лабораторії збільшилась з 700 до 1000 досліджень на добу”, – розповіла Тетяна Лутай.

Крім того, заплановано відкриття вірусологічного підрозділу у Новоград-Волинському міжрайонному відділі обласного лабораторного центру. На базі лабораторного центру пройшли підготовку лікарі – бактеріологи та бактеріологи – лаборанти для роботи в цьому підрозділі.На даний час за кошти спецрахунку лабораторним центром вже закуплено певне обладнання та устаткування.Вирішується питання про придбання ламінарної шафи і до кінця жовтня 2020 року планується відкриття лабораторії потужністю до 150 досліджень на добу.

  На Житомирщині поліцейські розшукали злодія, який виніс з будинку велосипед, ноутбук та особисті речі. ФОТО