Зеленському доповіли про створення української вакцини від COVID-19

Зеленському доповіли про створення української вакцини від COVID-19

Зеленському доповіли про створення української вакцини від COVID-19

Сьогодні, 17:45

Українські вчені півроку займаються дослідженнями зі створення вітчизняної вакцини від коронавірусу, кажуть в ОП.

На нараді з президентом Володимиром Зеленським представили результати доклінічної фази дослідження оригінального українського кандидата у вакцини, повідомляє Офіс президента у вівторок, 20 жовтня.

Ці дослідження тривали шість місяців і включають наявність нейтралізації вірусу COVID-19 у культурі інфікованих клітин людини. Відзначається, що цей кандидат оригінальної української вакцини створюється на основі унікального підходу.

Один із розробників – міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов – зазначив, що нинішня розробка дозволяє припустити, що майбутній препарат допоможе боротися і з новими видами коронавірусних інфекцій, які постійно мутують. Він також додав, що є дуже позитивним фактом те, що досі в Україні не було стрибка летальності, порівняно зі зростанням кількості хворих.

“Йдеться і про високі шанси розробки нашої унікальної оригінальної української вакцини проти COVID-19, і про перший крок до того, щоб відновити виготовлення вакцин в Україні. Держава буде підтримувати вироблення цієї вакцини. Результати, які ви представили, вже показують позитивну тенденцію”, – сказав Зеленський.

  У Житомирській області поліція розшукує дівчину, яка посеред ночі залишила домівку. ФОТО

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пообіцяв всіляко сприяти подальшим крокам у проходженні всіх наступних фаз.

Також на нараді були присутні головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко, завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. А. А. Богомольця Ольга Голубовська, завідувач відділом Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак, голова Комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО Сергій Комісаренко, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Національного медичного університету ім. А. А. Богомольця Володимир Широбоков, міжнародний експерт у сфері охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов, представник компанії з інноваційних технологій Марина Пак, представник підприємства з наукових розробок Олександр Шевчук.

Джерело статті: ua.korrespondent.net