В Україні змінили порядок розрахунків за газ

В Україні змінили порядок розрахунків за газ

В Україні змінили порядок розрахунків за газ

Сьогодні, 17:53

Тепер показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла й електроенергії з Нафтогазу розраховуватимуться окремо.

Кабінет міністрів вніс зміни до Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу, яке розділяє борги ТЕЦ перед Нафтогазом за спожитий газ для виробництва тепла й електроенергії. Таке рішення було прийнято на засіданні уряду в середу, 21 жовтня, повідомляє РБК-Україна.

Уточнюється, що постанова прийнята з доопрацюванням у дводенний термін.

У той же час міністр фінансів Сергій Марченко висловив незгоду з основним пунктом постанови. За його словами, “це призведе до зниження рівня розрахунків за природний газ для виробництва електроенергії і стане причиною звернень НАК Нафтогаз України за компенсацією витрат за рахунок державного бюджету”.

Згідно з постановою, показники розрахунків ТЕЦ за газ для виробництва тепла й електроенергії з НАК Нафтогаз України будуть розраховуватися окремо.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту постанови, чинні норми не дають Нафтогазу можливості встановлювати ліміти газу і ставлять під загрозу опалювальний сезон в окремих містах.

  ПАДЕНИЕ ГОРГОНЫ

У документі зазначається, що, за інформацією Нафтогазу, з 30 підприємств ТЕЦ і п’яти генеруючих компаній, яким НАК поставив природний газ для виробництва електроенергії, 25 мають значну заборгованість.

Разом з тим, у місті Біла Церква Київської області, наприклад, виник ризик, що 60 тисяч населення міста залишаться без тепла на зиму. ПрАТ Білоцерківська теплоелектроцентраль уперше повністю припинила виробництво електричної і теплової енергії. Якщо робота не буде відновлена ​​найближчим часом, є ризик того, що без тепла може залишитися майже чверть міста, йдеться в документі.

Причиною зупинки є багатомільйонна заборгованість самого підприємства, а також великий борг перед Білоцерківською ТЕЦ за спожиту енергію (513 млн грн). Однак заборгованість ПрАТ Білоцерківська теплоелектроцентраль за спожитий природний газ для виробництва теплової енергії становить усього 2,3 млн грн.

“Виходом може стати поділ відповідальності в частині оплати за газ, використаний для виробництва електрики і виробництва тепла. Це дасть можливість Білоцерківській ТЕЦ мати ліміти газу, які прогарантують стабільний опалювальний сезон для населення”, – йдеться в пояснювальній записці до проекту.

  У Новограді-Волинському 17-річний парубок викрав мотоцикла з чужого гаража

Згідно з постановою, Нафтогаз має право постачати газ в разі досягнення станом на 23-тє число місяця, що передує місяцю поставки, рівня розрахунків виробника теплової енергії, що використовується для виробництва теплової енергії, не нижче 90%, а для виробника теплової енергії, управління майном якого здійснює Фонд державного майна і який використовує природний газ для виробництва теплової й електричної енергії, не нижче 60%.

Джерело статті: ua.korrespondent.net