На Житомирщині та ще у двох областях виявили махінації перед виборами

На Житомирщині та ще у двох областях виявили махінації перед виборами

На Житомирщині та ще у двох областях виявили махінації перед виборами

Сьогодні, 11:53

Зловмисники змінювали виборчу адресу значній кількості осіб і від їхнього імені подавали заяви у Держреєстр виборців про зміну місця голосування.

Схему фіктивного збільшення кількості виборців на низці дільниць в Одеській, Житомирській і Тернопільській областях виявили співробітники Національної поліції. Про це в четвер, 22 жовтня, повідомила Нацполіція.

За її даними, зловмисники змінювали виборчу адресу значній кількості осіб і від їхнього імені подавали заяви у Державний реєстр виборців про зміну місця голосування.

На одній адресі фігуранти реєстрували від 50 до 300 осіб. При цьому заяви про зміну місця голосування подавалися як у паперовій, так і в електронній формі.

Так, в Одеській області для подання заяви в електронній формі зловмисники використовували цифрові підписи громадян, які були отримані шахрайським способом.

А в Тернопільській області декан одного з вишів організував “схему” серед студентів, які змінювали виборчу адресу за грошову винагороду.

У Житомирській області фігуранти збирали персональні дані громадян і за гроші змінювали їм виборчі адреси.

  За вихідні у Житомирській області на коронавірус захворіли 49 людей

Поліцейські 21 жовтня провели 11 одночасних санкціонованих обшуків в офісах і за місцем проживання фігурантів у Одеській, Житомирській і Тернопільській областях.

Вилучено документи, мобільні термінали і комп’ютери, з яких вносилися неправдиві відомості в бази даних Державного реєстру виборців. Уся техніка направлена ​​на експертизу.

Слідство ведеться за ч.2 ст.158 (Фальсифікація виборчих документів або фальсифікація підсумків голосування, відомостей держреєстру виборців) КК.

Джерело статті: ua.korrespondent.net