У день виборів Україна перейде на “зимовий час”

У день виборів Україна перейде на "зимовий час"

У день виборів Україна перейде на “зимовий час”

Сьогодні, 13:10

Щоосені в Україні переводять стрілки годинників на зимовий час. Традиційно це відбувається наприкінці жовтня.

Коли Україна перейде на зимовий час – дата

Перехід на літній або зимовий час в Україні відбувається згідно із постановою Кабінету міністрів №509 “Про порядок обчислення часу на території України” від 13 травня 1996 року. Датою переходу на зимовий час, зокрема, визначено останню неділю жовтня.

Відповідно, переведення часу в 2020 році відбудеться у ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня. Цієї ночі о 4:00 українці перемістять стрілки своїх годинників на одну годину назад. Завдяки цьому ніч стане на годину довшою й буде більше часу для спання.

Варто уважно стежити за часом і не забути перевести годинники, адже 25 жовтня в Україні мають відбутися місцеві вибори. Однак цей момент полегшує те, що більшість сучасних гаджетів запрограмовані на автоматичне переведення годинників.

Переведення стрілок годинників: звідки пішла традиція

  Вперше за 40 років у Житомирській області розпочато реконструкцію ще трьох ділянок шляху М-21. ФОТО

Вперше переводити годинники у 1784 році запропонував тодішній посол США у Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. Запровадження ж системи літнього “часу” приписують англійцю Вільяму Віллетту.

Сезонне переведення годинників загалом обґрунтовують необхідністю подовження світлового дня. Відповідно, перехід на літній та зимовий час прийнято вважати економію електричної енергії та ресурсів.