У Житомирі заступник міністра презентовував сервіс “єМалятко”

У Житомирі заступник міністра презентовував сервіс "єМалятко"

У Житомирі заступник міністра презентовував сервіс “єМалятко”

Сьогодні, 10:17

Вчора, 22 жовтня, у Житомирі заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб презентував сервіс “єМалятко”. Презентація відбулася на території обласного перинатального центру.

Заступник міністра повідомив, що пологові будинки переходять на електронний документообіг, а медичні висновки про народження дитини будуть видаватись у електронному варіанті. У кожного медичного висновку буде свій номер, з яким батьки зможуть зареєструватись на порталі “Дія” для того, щоб оформити пакет усіх необхідних документів.

“5 жовтня ми запустили такий унікальний проєкт не лише для України, а й у світовому масштабі, – це послуги “єМялатка”. Послуга дає можливість громадянам за однією електронною заявою отримати до 9 послуг, які пов’язані з народженням дитини. Це і реєстрація дитини, отримання всіх видів соціальних допомог: допомога при народженні, допомога багатодітним сім’ям, отримання податкового номеру, реєстрація в системі демографічного реєстру. Тобто всі ці послуги, які раніше вимагали в найгіршому сценарії до 10 візитів, зараз це одна заява в електронній формі. Ми щойно знайомилися з матусею, яка у понеділок народила дитину і вона нам розповідала свій досвід і фактично в неї пішло на отримання цієї послуги 10 хвилин. Вона з пологового за допомогою ноутбуку заповнила форму і отримала сім послуг, можна обирати кількість послуг. В рамках проєкту “єМалятко” було запроваджено перший в історії України електронний медичний висновок – це фактично відповідний запис в реєстрі електронної системи охорони здоров’я і насправді це дуже круто. Це така невеличка міні-реформа сфери охорони здоров’я і обласний перинатальний центр сьогодні вже повністю перейшов на роботу з електронними медичними висновками. Він один з перший в Україні став. Це лише початок нашого шляху ми йдемо до відмітки 100% послуг має бути доступно громадянам онлайн”, – каже перший заступник міністра цифрової трансформації Олексій Вискуб.

  Пристрасть чи розлука – Тельцям, терпіння – Рибам: гороскоп на 7 вересня

В Житомирському обласному перинатальному центрі розпочали видавати електронні медичні висновки з 19 жовтня.

“Можу сказати, що ми паралельно навчаємось та видаємо медичний висновок, який підтверджує факт, дату народження, стать дитини, що відбулися пологи у жінки. Оформленням медичного висновку у нас займається лікар, який по факту пологів оформлює медичний висновок. Як тільки він пройшов всі етапи оформлення, жінці приходить смс з номером медичного висновку і вона вже на порталі “Дія” в режимі онлайн може подати заяву і пройти всі етапи і обрати для себе послугу “єМалятко”, – зазначила в.о. головного лікаря КНП “Обласний перинатальний центр” Олена Астрейко.