У селищі Житомирської області виборець намагався винести бюлетень з приміщення

У селищі Житомирської області виборець намагався винести бюлетень з приміщення

У селищі Житомирської області виборець намагався винести бюлетень з приміщення

Сьогодні, 13:46

Станом на 13.00 поліція Житомирщини зареєструвала 15 повідомлень (уточнено) про можливі порушення виборчого законодавства. За усіма фактами розпочато відповідні перевірки. Наразі складено два адміністративні протоколи.

До підрозділів поліції області надійшли 15 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. Серед таких інформації про:

– порушення таємниці волевиявлення через відсутність належних умов у приміщеннях дільничних виборчих комісій;
– зберігання виборчої документації поза приміщенням виборчої комісії;
– пошкодження бюлетенів та спроба виносу бюлетеня та інші.

Усі повідомлення відповідним чином зареєстровані та за вказаними фактами поліцією здійснюються перевірки, розповіли у пресслужбі поліції області.

“Так, у Хорошівському районі поліцейські склали адміністративний протокол за ст. 212-23 (Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Близько 11:00 житель смт. Нової Борової, 1978 року народження, намагався винести бюлетень для голосування за межі приміщення комісії”
, – йдеться у повідомленні.

  «Кровь на руках Байдена». Как Байден сдает Украину агрессору

В Овручі 44-річний чоловік розірвав отримані бюлетені у приміщенні виборчої комісії. Відносно нього оформлено матеріали за ст. 212-23 КУАП.

Повідомлення про аналогічну подію надійшло і з Бердичева. Нині на місці події поліцейські оформляють відносно нього теж адміністративний матеріал за ст. 212-23 КУАП.

Також наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) Кримінального кодексу України за фактом невнесення у бюлетені кандидатки у депутати Новоборівського селищної ради.

Вирішується питання і про відкриття кримінального провадження за ознаками правопорушеня, передбаченого ч.5 ст. 157 (Перешкоджання здійсненню виборчого права… ) Кримінального кодексу України за фактами невчасного початку роботи дільничних виборчих комісій у м. Житомирі через відсутність кабін для голосування (або їх неналежного стану).