Зеленський вимагає від МОЗ реальну статистику щодо хворих на COVID-19

Зеленський вимагає від МОЗ реальну статистику щодо хворих на COVID-19

Зеленський вимагає від МОЗ реальну статистику щодо хворих на COVID-19

Сьогодні, 15:29

Глава держави зажадав від МОЗ достовірної статистики про хворих і видужалих, однак виявилося, що в МОЗ не знають точної кількості тих, хто поборов хворобу.

Президент Володимир Зеленський на селекторній нараді в понеділок, 26 жовтня, зажадав від міністра охорони здоров’я Максима Степанова достовірної статистики з кількістю хворих і видужалих від коронавірусу. Про це в понеділок, 26 жовтня, повідомляє Офіс президента.

“На нараді Володимир Зеленський гостро поставив питання про достовірність статистики хворих і тих, хто одужали“, – йдеться в повідомленні.

У свою чергу Степанов пояснив, що не отримує всіх цифр щодо тих, хто подолав хворобу, оскільки багато осіб переносять її на самоізоляції.

Він пояснив, що МОЗ ще навесні внесло зміни, за якими одужання визначається за клінічними симптомами, а негативний тест на COVID-19 непотрібний.

Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд доручив керівникам облдержадміністрацій забезпечити лікарняні ліжка киснем на 80% найближчим часом.

  У Житомирі за деякими адресами не буде світла

За його словами, забезпечення киснем у лікарнях Херсонській області становить 85%, у Кіровоградській, Закарпатській, Хмельницькій, Полтавській, Житомирській та Вінницькій областях – 50%. Напередодні в країні захворіли майже 5,5 тисяч осіб, при цьому одужали трохи більше тисячі.

Він також додав, що на закупівлю кисню для лікарень уже направили 571 мільйон гривень.

Зараз до кисню підключено більше 16 тисяч ліжок (на 6800 більше, ніж у вересні), зазначив Шмигаль.

Голова МОЗ Степанов повідомив, що ще 14 лікарень почали приймати хворих з коронавірусом.

Джерело статті: ua.korrespondent.net