Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах, – Степанов

Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах, - Степанов

Українська вакцина від COVID-19 пройшла випробування на живих клітинах, – Степанов

Сьогодні, 16:31

Українська вакцина проти коронавірусу пройшла етап випробування на живих клітинах. Попереду ще три етапи випробувань, а вже за рік Україна може мати власну оригінальну вакцину.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 26 жовтня.

Доклінічні випробування вакцини тривали 6 місяців. Вчені інституту мікробіології НАН разом із американською компанією проводили тестування на тваринах та людських клітинах.

За словами Степанова, вчені змогли створити комбіновану вакцину, яка зможе забезпечити тривалий імунітет.

«Вони (науковці ㅡ ред.) отримали дуже стійкий результат щодо вироблення антитіл тваринами. Більш того, цей кандидат на вакцину показав повну нейтралізацію вірусу вже на живих клітинах людини», ㅡ сказав очільник МОЗ.

Він зазначив, що цей препарат поки що є «кандидатом на вакцину». Для того, щоб його затвердити, вакцина має пройти ще три етапи клінічних випробувань. Зараз фахівці обирають «виробництво», де ці дослідження можуть провести.

«Якщо наші очікування збудуться, і обраний шлях ми пройдемо нормально, то вже за рік ми зможемо отримати оригінальну українську вакцину», ㅡ сказав Максим Степанов.

Що це за вакцина?

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Ще у квітні 2020 року президент Володимир Зеленський пообіцяв українським академікам мільйон доларів за винайдення вакцини чи ліків проти коронавірусу. І, схоже, недарма. Вже 20 жовтня в Офісі президента повідомили, що Зеленському показали перші результати української вакцини, яка пройшла фазу доклінічних випробувань.

Одним із розробників вакцини став міжнародний експерт у галузі охорони здоров’я та епідеміології, доктор медичних наук Михайло Фаворов. Як виявилось, Фаворов пов’язаний із комерційною компанією DiaPrep Systems Inc, яка володіє Dia Poph Med, що і розробляє українську вакцину. У цьому побачили конфлікт інтересів.

До того ж українські лабораторії не мають відповідного рівня біозахисту, який потрібен для створення і тестування вакцини. Це саме підтвердив Максим Степанов ㅡ за його словами, доклінічні випробування вакцини проводились у лабораторіях Туреччини та США.

Поки Україна завершила перші випробування на тваринах та людських клітинах, у світі на різних етапах розробки перебувають близько 40 вакцин-кандидатів на перше ліцензування. На останньому, третьому етапі рандомізованих, подвійно-сліпих випробувань перебувають лише 10 вакцин. На цьому етапі учасникам тестування дають не лише вакцину, а й плацебо — ані вони, ані лікарі не знають, кому саме що дістається.

  Центром Житомира увечері ходить чоловік та збирає сміття

Президент України Володимир Зеленський зазначав, що якщо до затвердження української вакцини з’явиться ліцензована вакцина закордонного виробництва, Україна буде закуповувати її, а не чекати на власну.