У житомирській лікарні №2 лікарі працюють без вихідних, більшість ліжок для хворих на коронавірус заповнені

У житомирській лікарні №2 лікарі працюють без вихідних, більшість ліжок для хворих на коронавірус заповнені

У житомирській лікарні №2 лікарі працюють без вихідних, більшість ліжок для хворих на коронавірус заповнені

Сьогодні, 17:08

У житомирській лікарні №2 ім. В.П. Павлусенка більшість місць для хворих на COVID-19 зайняті.

“На ранок ми маємо 143 хворих. Хочу зауважити, що це практично останній день, коли ми не ургентуємо і у нас залишилося 12 годин до початку ургенції (ургенція невідкладна медична допомога,- ред.), де нам щонайменше треба очистити відділення десь на 70 для того, аби впоратися з наступними трьома ургентними днями. 40 % це ті, що ми називаємо тяжкі, інші 60 %,- середнього ступеня важкості. Але ви розумієте, це я говорю станом на ранок, а середній ступінь важкості може за годину стати важкою. Всі важкі хворі – це ті, хто має наступні критерії: враження легень 50%, частота дихання 30 і більше і сатурація нижча 90. З них тяжкі діляться на край тяжкі, які реанімаційні, до яких застосовуються методи штучної вентиляції легень”, – каже завідуючий інфекційним відділенням лікарні Олесь Кутній.

  У житомирській школі на COVID-19 захворіла половина вчителів

Лікарі працюють без вихідних, також планується збільшити кількість ліжок для хворих на коронавірус.

“Ми маємо практично три поверхи, які відведенні під COVID-19 – це 150 ліжок. Очевидно, буде підключатися ще, оскільки я розумію, нас будуть доводити до 200 ліжок. Але розумієте, за кожним ліжком потрібен персонал. Лікарі введуть по 25-30 хворих. В реанімації на 6 ліжок по 8,10,12 – реанімаційних, які вкрай важкі. Тобто все перевиконується, за межею тих ліжкових фондів та персоналу”, – зазначає Олесь Кутній.

В лікарні запевняють, що рідні хворих отримують усю необхідну інформацію про стан здоров’я їх родичів, але просять не створювати напружених ситуацій.

“Тримаються, мені за них не соромно. Звичайно важко, працюють до виснаження. Хотілось, щоб це розуміли пацієнти та їх родичі, менше створювати напружених ситуацій. Я завжди говорю про те, що ми всі люди, українці, і можна спокійно поспілкуватися, домовитися, якщо є конфлікт – утрясти його, а не одразу кидатися на персонал. Живе спілкування має такий вигляд: лікар щодня у певну годину спускається у хол, це лікар інфекціоніст, і він орієнтується, у якому стані всі хворі, приходять родичі та отримують інформацію від лікаря”, – додає завідуючий інфекційним відділенням лікарні №2 Олесь Кутній.