“За 5 хвилин” новий мер Бердичева проти закриття шкіл на карантин

"За 5 хвилин" новий мер Бердичева проти закриття шкіл на карантин

“За 5 хвилин” новий мер Бердичева проти закриття шкіл на карантин

Сьогодні, 15:11

Місто Бердичів через велику кількість хворих на коронавірус опинилося в “червоній” зоні. У місті мають бути закритими навчальні заклади.

Але “за 5 хвилин” новообраний мер Бердичева Сергій Орлюк проти закриття шкіл на карантин.

Про це він 29 жовтня написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“З понеділка місто Бердичів у червоній зоні, і нещодавно на засіданні ТЕБ на НС міська влада, яка ще не склала свої повноваження, прийняла рішення щодо закриття на двотижневий карантин загальноосвітні школи та дошкільні дитячі заклади. Що створило багато незручностей для працюючих батьків, яким просто немає з ким залишити дітей. Вважаю таке рішення необдуманим. Без сумніву, безпека та здоров’я дітей мають бути на першому місці. Проте завдання міської влади не закривати школи та дитячі садочки, а забезпечити безпечний учбовий процес. Ніхто не може позбавити наших дітей права на освіту. Керівники освітніх закладів мають забезпечити постійне дотримання правил особистої гігієни, температурний скринінг, кварцування і провітрювання приміщень. Треба повністю обмежити доступ батьків на територію закладів освіти. Закриття на карантин окремих шкіл та дитячих садочків має проводитись виключно при виявленні спалаху коронавірусу. Необхідно налагодити постійний зв’язок між навчальними закладами та медиками. Щоб відслідковувати, чи не були діти контактними з хворими на коронавірус, та чи немає таких серед членів їх сімей. Також не підтримую рішення комісії щодо закриття ринків два рази на тиждень для дезінфекції.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Люди, які хочуть працювати, мають працювати. Усі заходи щодо дезінфекції можуть проводитися після 17-00, коли на ринках немає відвідувачів. Але керівники ринків в свою чергу мають забезпечити дотримання усіх карантинних вимог: соціальну дистанцію, наявність дезінфікуючих засобів на кожному торговому місці, перебування на території виключно у захисній масці. І лише недотримання вищеперерахованих заходів може бути причиною розгляду питання про тимчасове припинення роботи ринку. Наголошую, що кожен з нас має самостійно дбати про своє здоров’я. Необхідно постійно користуватися дезінфікуючими засобами та дотримуватися соціальної дистанції. У кожного є вибір: відвідувати ринки чи ні. На жаль, багато людей ігнорують елементарні правила. Не носять маски, не дотримуються соціальної дистанції та не користуються антисептиками, які є у кожному закладі торгівлі. Саме це сприяє розповсюдженню інфекції, яку зупинити ми зможемо лише спільними діями”, – написав Сергій Орлюк.