Україна може втратити безвіз через рішення Конституційного суду

Україна може втратити безвіз через рішення Конституційного суду

Україна може втратити безвіз через рішення Конституційного суду

Сьогодні, 14:10

Європейська комісія отримала підстави для припинення безвізового режиму з ЄС для українців, за даними дипломатичних джерел.

Рішення Конституційного суду України про скасування відповідальності чиновників за недостовірне декларування доходів і майна може стати підставою для призупинення Європейським союзом безвізового режиму для України. Про це в четвер, 29 жовтня, повідомило видання Українська правда з посиланням на лист посла України при ЄС Миколи Точицького.

“Як поки неофіційно зазначають наші контакти, рішення Конституційного суду України No13-р/2020 року, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”, – йдеться в листі.

У зв’язку з цим посол України запропонував Кабміну в стислі терміни створити робочу групу високого рівня з розробки змін до Конституції України, що дозволяють не допустити введення санкцій ЄС проти України через рішення Конституційного суду.

Як повідомлялося, Рада національної безпеки і оборони проведе термінове закрите засідання за ініціативою президента Володимира Зеленського. Рішення КС щодо скасування відповідальності за недостовірне декларування доходів чиновників Зеленський розцінив як загрозу національній безпеці.

Джерело статті: ua.korrespondent.net
  Зірвані дахи, повалені дерева та пошкоджена стародавня фортеця. Кам'янець-Подільський накрив ураган. ФОТО. ВІДЕО