ВИБОРИ ЗАВЕРШЕНІ, АЛЕ ДО ПІДСУМКІВ ЩЕ ДАЛЕКО

ВИБОРИ ЗАВЕРШЕНІ, АЛЕ ДО ПІДСУМКІВ ЩЕ ДАЛЕКО

ВИБОРИ ЗАВЕРШЕНІ, АЛЕ ДО ПІДСУМКІВ ЩЕ ДАЛЕКО

Сьогодні, 16:20

Вибори до місцевих рад завершились, але чіткого розуміння., «хто й куди потрапив» поки що немає. Поки що є лише загальні обриси тих партій і декого із депутатів, які точно і обовязково стануть депутатами тієї чи іншої ради. Особливо це стосується Житомирської обласної ради, куди намагалися потрапити представники 12-ти партій. Поки що шанси на потрапляння у склад депутатського корпусу обласного парламенту у Житомирі зберігають представники 9-ти партій. Щодня до Житомира приїздять чергові делегації територіальних виборчих комісій від усіх територіальних громад Житомирщини. Приїздять, щоб здати підсумкові протоколи і завершити таким чином виборчий процес. Проте, як виявилося, не проста це справа – здати підсумковий протокол, аби у ньому все було чітко довершеним, перевіреним і правильно обрахованим. На практиці представники ТВК приїздять, пробують звітуватись, але змушені у багатьох випадках виправляти свої ж помилки. Таким чином весь звітний процес триватиме аж до5 листопада, коли спливає термін остаточного підведення підсумків виборів 25 жовтня 2020-го року.

Сьогодні вже зрозуміло, що лідером серед партій, які направлять своїх депутатів до Житомирської облради, стане обласна організація партії «Слуга народу», яка станом на 30 жовтня отримує право на представництво 11-ти депутатів у складі майбутньої Житомирської облради. Найближчими союзниками «Слуг» у складі обласної ради стануть представники партії «Наш край», які матимуть у складі Житомирської облради 9 депутатів. Стільки ж отримують і представники «Європейської солідарності». Далі йде група «середнячків», куди можна віднести «Опозиційну платформу «За життя»(7 депутатів), «Пропозиція»(7), «За майбутнє»(6), ВО «Батьківщина» (6). Із найменшими показниками до складу Житомирської облради можуть зайти депутати від Радикальної партії Олега Ляшка (5 депутатів) та представники «Сили і Честі» (4). Підкреслимо, це лише попередні результати і за 4-5 днів, доки триватиме процес остаточного звітування територіальних виборчих комісій, цифрові показники можуть змінюватися, хоча не набагато.

  Тайна родового склепа Порошенко. Как и где похоронили отца экс-президента

Поки що лише наполовину відомим є і персональний склад майбутньої Житомирської обласної ради. Те, що у її складі зявляться такі політичні «аксакали» Житомирщини, як Віктор Развадовський, Ігор Гундич , Руслан Годований, Олександр Дмитрук, Петро Рудь та Олександр Рабинович , відомо вже сьогодні і зараз. Те, що посада голови Житомирської обласної ради , швидше за все, дістанеться представникові партії «Слуга народу», сумнівів не викликає. Знову ж таки, за всіма правилами та очікуваннями, спікером парламенту Житомирщини у листопаді чи грудні 2020-го року має стати Володимир Федоренко, який значиться у списку кандидатів від «слуг» під першим номером. Хто стане його заступниками, або чи можлива якась інша конфігурація на капітанському мостику новообраної Житомирської облради, сказати важко. Є ряд чинників персонального, субєктивно – особистісного характеру, який може завадити створити провладну коаліцію у Житомирській обласній раді із залученням тієї чи іншої політичної сили. Адже, наприклад, чи зможуть бути в одній провладній коаліції представник «Нашого краю» Ігор Ходак та «перший номер» партії «За майбутнє» Віктор Развадовський? Те ж саме стосується і взаємостосунків Володимира Москаленка (мера Коростеня і депутата облради від «Нашого краю») і лідера обласної організації ОПЗЖ нардепа Юрія Павленка. Адже Ю.О.Павленко, який завжди підтримував В.В.Москаленка (а той , звісно ж, відповідав взаємністю) нещодавно, якраз у найвідповідальніший для Володимира Москаленка момент виборів, взяв і перейшов на бік кандидата від «Слуги народу». Якщо реально, то Юрій Олексійович не встояв перед пропозиціями коростенського олігарха п.Петренка. Але, як вийшло, так вже є. Звісно ,ж Юрій Павленко залишиться працювати у парламенті України (так само, як і нардеп Анжеліка Лабунська, яка очолила список «Батьківщини» на виборах до Житомирської обласної ради), але чи зможе «Наш край» бути в обласній раді , наприклад, в одній коаліції із «Опозиційною платформою «За життя»? І таких запитань буде декілька. Усі вони залежать від остаточного персонального складу депутатів Житомирської облради, який остаточно «викристалізується» лише 3-4 листопада.

  У Житомирі перевірили на вміст нітратів ранню українську полуницю. ВІДЕО

Для того, щоб зрозуміти, наскільки складним виявиться процес вибору керівництва Житомирської облради, треба обовязково зауважити на той фактор, що у Житомирі досі не встановлено остаточного результату з виборів Житомирського міського голови. Якщо Сергій Сухомлин перемагає на виборах вже у першому турі , то ситуація у середовищі депутатів Житомирської облради буде виглядати таким чином, що депутати від «Пропозиції» можуть увійти до складу коаліції зі «Слугами народу». Ну, а якщо у Житомирі доведеться проводити другий тур з виборів Житомирського міського голови, тоді все, як кажуть, ще попереду. Тоді ситуація у депутатському корпусі і так само вибори керівництва Житомирської облради визначальним чином залежатимуть від можливого другого туру виборів мера Житомира. Ось така ситуація, такі розклади і така «ціна» питання.

ВИБОРИ ЗАВЕРШЕНІ, АЛЕ ДО ПІДСУМКІВ ЩЕ ДАЛЕКО
Автор статті: Сидір Ковпак