Картопля — по 149 грн, помідори — по 239. Такі ціни — у київському супермаркеті, в якому робить закупи еліта

Картопля — по 149 грн, помідори — по 239. Такі ціни — у київському супермаркеті, в якому робить закупи еліта

Картопля — по 149 грн, помідори — по 239. Такі ціни — у київському супермаркеті, в якому робить закупи еліта

Сьогодні, 18:12

Клієнтами закладу є депутати, селебрітіз, а також президент Зеленський.

Цей супермаркет у центрі Києва називають елітним — ще б пак, тут роблять закупи нардепи, відомі співаки, актори… Навіть президент Володимир Зеленський сказав на пресконференції у 2019 році, що закуповується саме тут. Погляньмо, що там у ньому?

На парковці біля супермаркету — дорогі “мерседеси”, є “порше” та “рендж ровери”. У тому числі — з дипломатичними номерами. Їх завзято прилаштовують паркувальники.

На вході магазину стоїть кулер із безплатною водою. Охоронець пропонує виміряти температуру тіла. Фоном грає приємний джаз.

Загалом супермаркет позиціонує себе як магазин з продажу алкоголю, зокрема — вина. Тут його більше як 3000 найменувань. Тому я одразу потрапляю у ряд з акційними дешевими напоями — від 160 гривень. Однак більшість вин тут коштують понад 1000 гривень.

У відділі з овочами та фруктами — гамірно. Вирішую подивитися, скільки мінімально коштуватиме борщовий набір. Знаходжу картоплю і буряк по 19 грн за кілограм, моркву — по 29 грн, капусту — по 15 грн, помідори — по 69 грн, цибулю — по 13 грн. Однак таких дешевих продуктів тут зовсім мало. Натомість є широкий вибір імпортних та органічних товарів. Ту ж саму картоплю пропонують по 149 грн. Але вона — з Нідерландів, як і капуста за 139 грн. Звичайні червоні помідори — по 239 грн. Зате — органічні.

  15 лютого - Стрітення Господнє: звичаї, прикмети та заборони свята

Йду у відділи м’яса та риби. Наприклад, за кілограм свинячих реберець тут просять 455 грн. Однак це ніщо порівняно з цінами на ікру — майже 11 тисяч гривень за баночку чорної!

За кілограм свинячих реберець тут просять 455 грн. Однак це ніщо порівняно з цінами на ікру — майже 11 тисяч гривень за баночку.

Шукаю інші базові товари: ось олія по 73 і 99 грн, гречка — по 60 грн, найдешевші макарони — по 50 грн. Однак, за моїми спостереженнями, на них ніхто не звертає уваги. Худа пані у модних вельветових брюках кидає у візочок дві пачки макаронів по 110 грн.

Біля хлібного відділу пахне духмяною випічкою. Це запах паляниць — вони коштують по 78 грн за штуку. І майже в таку ж ціну — багети.

Поряд розташована зона з рестораном та кавою. Майже всі столики зайняті — мешканці району прийшли снідати. Я беру еспресо за 65 грн (!) і прилаштовуюся за довгим столом. Розглядаю публіку. Клієнти — переважно особи працездатного віку, в стильному, дорогому одязі. Пенсіонерів тут не видно. Чую безтурботні розмови про спортзал, машини й продаж/купівлю землі…

  На Житомирщині чоловік погрожував дружині вбивством, поліція виявила в нього зброю та наркотики. ФОТО

Про персонал. Понад 10 років тому я теж хотіла тут працювати — у відділі піару. Окрім співбесіди англійською, отримала декілька аркушів математичних завдань, які успішно завалила. Зате відчула, які ж суворі вимоги до кадрів. Відгуки про те, як це — працювати у такому закладі, знаходжу в інтернеті. Люди нарікають на скажений графік, суворі вимоги, зате хвалять зарплату — 20 тисяч гривень у місяць.

Насамкінець вирішую купити тут дещо додому. 300-грамова пляшечка йогурту, 125 г масла та три банани (усе — з найдешевших) обійшлися мені у 120 грн. Товар на касі дбайливо кладе у безплатний фірмовий пакет пакувальник — підтягнутий молодик у фірмовій футболці. Але ж не лишатися мені без борщу! Йду до мережі бюджетних супермаркетів. І тут купую усі необхідні продукти майже втричі дешевше, ніж у супермаркеті для багатіїв. Ну що ж, їстиму борщ не органічний і не імпортний. Зате дуже смачний.

Картопля — по 149 грн, помідори — по 239. Такі ціни — у київському супермаркеті, в якому робить закупи еліта

Автор статті: Анна Балакир

Джерело статті: https://expres.online