Рада схвалила закон про дистанційну роботу за основу

Рада схвалила закон про дистанційну роботу за основу

Рада схвалила закон про дистанційну роботу за основу

Сьогодні, 14:00

Верховна рада ухвалила законопроект, який врегулює положення про дистанційну роботу українців. Відповідний проект закону №4051 парламент підтримав за основу у першому читанні.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 311 нардепів.

Проект пропонує розмежувати поняття надомної праці та дистанційної праці.

Визначається, що дистанційна робота виконується працівником поза приміщеннями роботодавця у будь-якому місці за його вибором та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Надомна робота виконується працівником за місцем його проживання або в інших заздалегідь обраних ним приміщеннях, які характеризуються наявністю закріпленої зони, технічних засобів (основних виробничих і невиробничих фондів, інструменту, приладів, інвентарю) або їх сукупності.

Роботодавець зобов’язаний ознайомити не менш ніж за два місяці співробітників з умовами та специфікою переведення на режим гнучкого робочого часу та забезпечити точний облік відпрацьованого часу та контроль за його дотриманням.

При надомній роботі на працівників поширюється загальний режим роботи підприємства, установи та організації, якщо інше не передбачено у трудовому договорі.

  Суд пожалел преступника, прогремевшего на всю Украину: скоро он выйдет на свободу

Документом працівнику надають можливість вимагати від роботодавця тимчасовий (до 2-х місяців) перехід на дистанційну роботу у випадку, якщо на робочому місці щодо нього вчинили дії, що містять ознаки дискримінації.

Крім того, працівнику, який має дитину віком до 3 років або доглядає за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, дається можливість виконувати свою роботу на умовах дистанційної роботи.