З початку року через карантинні заходи бюджет Житомира “втратив” 159 млн грн

З початку року через карантинні заходи бюджет Житомира "втратив" 159 млн грн

З початку року через карантинні заходи бюджет Житомира “втратив” 159 млн грн

Сьогодні, 12:52

До бюджету громади за 9 місяців поточного року надійшло майже 2 млрд бюджетних коштів, у тому числі 1 млрд 756,8 – це доходи загального фонду. Відповідно до планових показників за 9 місяців бюджет недовиконано на 85,8 млн грн або виконано на 94 %. У порівнянні з минулим роком за аналогічний період зростання доходів загального фонду складає 7,1%.

Сьогодні, 4 листопада, під час чергового засідання виконавчого комітету членами виконкому було погоджено звіт про виконання бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади за 9 місяців 2020 року.

«За показниками спеціального фонду ситуація аналогічна, – каже директорка департаменту бюджету міської ради Діна Прохорчук. – Всі показники виконані: і по бюджету розвитку, і по цільовому фонду і фонду природи. Маємо позитивну динаміку в порівнянні з минулим роком …»

Доходи загально фонду на 2020 рік у місцевому бюджеті заплановано до фактичних показників попереднього року на рівні 110,3 % . Разом з тим, за 9 місяців 2020 року обсяг недоотриманих коштів становить 159 млн грн. Причина – втрати бюджету через карантинні заходи для протидії коронавірусу.

  На Житомирщині рятувальники з ранцевими оприскувачами допомагали лісівникам ліквідувати займання. ФОТО

«В цілому в Україні всі місцеві бюджети зросли на 3,5 % у порівнянні до попереднього року. Бюджети Житомирської області у зазначений період зросли на 4,6 %. Зростання ж надходжень загального фонду до бюджету громади Житомирської міської ОТГ становить 7,1%. У I кварталі зростання становило майже 19%, в II– 100% , III – 3,7 % », – каже Діна Прохорчук.

Такі показники займають середню позицію серед бюджетів міст обласних центрів.

Видаткова частина загального фонду виконана на 65,7 %, і заборгованості по загальному фонду немає. Забезпечено своєчасну й у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам, оплату енергоносіїв та фінансування зобов’язань. За 9 місяців та станом на сьогодні профінансовано капітальні видатки відповідно до потреб.

«Сподіваємося, що рік закінчиться з мінімальною заборгованістю», – каже Діна Прохорчук. «А для цього має працювати бізнес, навіть в таких непростих умовах, що склалися. Інакше навіть захищені видатки профінансувати буде складно», – додала заступниця міського голови Світлана Ольшанська.

Звіт про виконання бюджету Житомирської міської об’єднаної територіальної громади за 9 місяців 2020 року буде подано на розгляд міської ради.