Хто у Києві торгує Житомирською областю?

Хто у Києві торгує Житомирською областю?

Хто у Києві торгує Житомирською областю?

Сьогодні, 20:17

Поки на Житомирщині тривали балачки про легальний видобуток бурштину, поки депутати Житомирської обласної ради вирішували питання про створення комунального підприємства з видобутку бурштину, Державна служба з екології та надр України розпочала проведення аукціонів із продажу ділянок із покладами бурштину. Таких «бурштинових» ділянок, які вже готові до продажу, на Житомирщині підготовлено майже півтора десятка. Першу таку ділянку вже купили у вересні 2020-го року на аукціоні за 17 млн. грн. 3 листопада 2020-го року відбувся ще один аукціон з продажу Будрійської ділянки із запасами бурштину.

Хто у Києві торгує Житомирською областю?

Ділянка знаходиться поблизу села Гулянка Коростенського району. Спецдозвіл на користування надрами, включно із видобутком бурштину отримала фірма «Інфокор Україна», яка зареєстрована у Києві. Статутний фонд фірми – 1 тисяча гривень, а про фірму відомо лише те, що вона значиться у списку боржників (36 тисяч 558 грн.) зі сплати за оренду нежитлового приміщення. Відомо також, що у ході проведення аукціону ціна спецдозволу на користування надрами Будрійської ділянки бурштинових покладів зросла від 315-ти тисяч гривень, до 10 мільйонів гривень.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

За оцінками фахівців вартість подібних спецдозволів на продажах з аукціону, має коливатись у межах 1,4- 1,6 млн. гривень за гектар ділянки. Якщо взяти до уваги, що площа Будрійської ділянки під селом Гулянка сягає 9-ти гектарів, то люди, які сплатили занеї 10 млн.грн., придбали спецдозвіл за дуже вигідною ціною.

Варто зауважити, що продаж спецдозволів на видобуток бурштину, який, схоже, набирає темпів, свідчить лише про одне: в Україну суне «бурштинова лихоманка-2», яка матиме значно більші обсяги, аніж та, що відбувалася у 2014-2018 роках. Тим паче, що відтепер видобуток бурштину буде проходити легально, але усім відомо, що, як і раніше, в Україні не збудовано чи не облаштовано жодного підприємства із обробітку бурштину чи виготовлення виробів із коштовного матеріалу. Зате у Польщі, у країнах Балтії ринок бурштину процвітає і вироби із бурштиновими прикрасами надходять в Україну вже із Польщі, Литви чи Китаю. У нас, в Україні на згадку про бурштин залишаються лише понівечені території в Олевському, Ємільчинському, а тепер- і у Коростенському районах.

Сидір Ковпак.

Джерело статті: Житомир-Онлайн