Покалічений житомирянин Петро Ярмак: “На Лесі Українки били більше, ніж на Лятошинського”

Покалічений житомирянин Петро Ярмак: "На Лесі Українки били більше, ніж на Лятошинського"

Покалічений житомирянин Петро Ярмак: “На Лесі Українки били більше, ніж на Лятошинського”

Сьогодні, 11:09

У тому, що 5 листопада, якраз опівдні, біля будівлі обласного управління Національної поліції України у Житомирі зібралася сотня житомирян, нічого дивного не було. Напередодні у Житомирі сталася неординарна подія: поліція затримала відомого у Житомирі спортсмена Петра Ярмака, а після його перебування у приміщенні чергової частини Житомирського міського відділку, Петра Ярмака було відвезено до лікарні і терміново прооперували. Характер операційного втручання чітко засвідчував, що пацієнта перед тим добряче побили. Адже видалення селезінки і частини кишківника, на якому виявили гемотоми, може стати лише наслідком катувань та побиття людини.

Покалічений житомирянин Петро Ярмак: "На Лесі Українки били більше, ніж на Лятошинського"

Хто такий Петро Федорович Ярмак? Якби ще два дні тому, то лише незначна частина житомирян могла б згадати його, як колишнього спортсмена-боксера, а нині – дрібного підприємця, який щоправда у середовищі своїх друзів та колег користувався н6еабияким авторитетом. Те, що автомобіль під керуванням Ярмака, поліцейський патруль затримав на розі вулиці Небесної сотні та Лятошинського, також нічого дивного не було: була пізня пора і автівки у такий час прийнято перевіряти більш ретельно. Те, що Петро Ярмак не захотів виходити із салону автомобіля, можна зрозуміти як завгодно. Поліцейські зараз кажуть, що у нього не було водійського посвідчення, а їм, до того ж, ще й здалося, що водій був нетверезим. Поліція застосувала силу. На запястях Ярмака опинилися кайданки. Водій відмовлявся «дути» на визначення алкоголю в організмі, а запропонував поїхати до лікарні, щоб за допомогою аналізів крові визначити наявність алкоголю в його організмі. Але поліцейські стояли на своєму, а потім так сталося , що Ярмак отримав кілька стусанів. Водій був не сам, бо у салоні його автівки були його знайомі, які намагалися викликати на допомогу ще один поліцейський патруль. Доки поліцаї їхали «на допомогу», свідки події намагалися зафіксувати подію на камеру телефону. Але ж де там! Телефон – із відео був вибитий із рук, а прибулі поліцейські так «допомогли» Ярмакові, що той змушений був тікати. Зрештою із кайданками на руках нікуди не втечеш і події із вулиці Лятошинського розвивалися вже у відділку поліції на вулиці Лесі Українки. Щоправда, хтось казав, що по дорозі патрульні побували ще й на Крошні, але сам Ярмак, вже після операції із видалення селезінки та частини тонкої кишки, розповідав лише про перебування у приміщенні на вулиці Лесі Українки. Там, за всіма показами та відомостями, він перебував майже годину. Сам Петро Ярмак каже, що «на Лесі Українки били більше, ніж на Лятошинського». Вимагали не посвідчення , і не страхового полісу, а грошей.

  Ситуація з COVID-19 в Україні може погіршитися вже в кінці липня – прогнози експертів

Те, що відбувалося вчора на Старому Бульварі, показували усі телеканали і фото зустрічі активістів та житомирян із керівником обласного управління Нацполіції України у Житомирській області Юрієм Олійником, були розміщені на всіх сайтах Житомирщини. Але запитань від того не поменшало. Те, що кримінальне провадження відтепер ведеться за двома напрямками. Проти Петра Ярмака, який начебто вдарив поліцейського головою в обличчя, «кримінал» зявився одразу ж, як тільки чоловіка повезли із відділку поліції до лікарні. А вже після операції, коли стало зрозуміло, що доведеться зясовувати причинно- наслідковий зв’язок між перебуванням у поліції та раптовим каскадом небезпечних травм у пацієнта реанімаційного відділення, поліція змушена була порушити ще одну справу про «перевищення повноважень» з боку поліцейських.

Житомиряни відтепер жваво обговорюють те, що сталося на вулиці Лятошинського із Петром Ярмаком дві ночі тому. Звісно ж, суспільна думка вже сьогодні тверджо переконана, що Ярмака били і над ним знущалися. Пояснення Юрія Олійника про те, що Ярмак колись був позбавлений водійських прав, виглядали 5 ьлистопада наче трохи глузливо. Адже усім зрозуміло, що у ситуації, коли водій не має посвідчення, є набагато простіші способи реагування на подію. Звісно ж, без побиття. І навіть – без одягання кайданків. Адже поліцаї мали б памятати, що найперший їх обовязок – допомагати людині, навіть, якщо вона хильнула спиртного. Те, що поліцейські вже давно перестали бути сервісною службою, а діють лише, як «санітари лісу», громадяни нашої держави періодично переконуються . Історія із розстрілом шести людей у Попільнянському районі, що трапилася 22 травня цього року, також «замішена» на поліцейсьському «грунті». Невдовзі відбудеться суд над людиною, який позбавив життя півдесятка ветеранів АТО, але найголовніше у цій ситуації – встановити причини події. У нас так само важливо, чому вночі на вулиці Лятошинського , за словами Петра Ярмака, які вже почула вся Україна, поліцейські правили з нього гроші. Що ж таке, невже зарплатня у реформованих поліцаїв така мала, що змушені, як і колишній легендарно відомий «сержант Петренко», заробляти на дорогах. Якщо так піде далі, то процес заробітку стане дуже кривавим, оскільки не кожен водій захоче вночі виходити на розмови із поліцейськими.

  Заготівля меліси на зиму для чаю, щоб всі властивості збереглися в повному обсязі

Сьогодні усім зрозуміло, що справа Ярмака у Житомирі лише на старті свого розвитку. Те, що розслідуванням займається ДБР, нікого ні в чому не переконало. Активісти, які півгодини мітингували біля приміщення обласного управління Нацполіції, пообіцяли не зупинятися і звертатися аж до міжнародних правозахисних організацій. У ситуації, коли постраждалому Петру Ярмаку не повернеш здоровя (реально – видаленої селезінки та шматка кишківника),це єдиний вихід впливати на ситуацію, коли поліція виходить на «стежку війни». Звісно ж, не із злочинцями, а поки що – зі своїм народом.

Автор статті: Сидір Ковпак