Для успіху на виборах важливо “перефарбуватися» і встигнути «перевзутися»

Для успіху на виборах важливо “перефарбуватися» і  встигнути «перевзутися»

Для успіху на виборах важливо “перефарбуватися» і встигнути «перевзутися»

Сьогодні, 14:01

6 листопада 2020-го року, не порушуючи термінів офіційного оприлюднення результатів виборів до місцевих рад, у Житомирі оприлюднили підсумки виборів до Житомирської обласної ради

Для успіху на виборах важливо “перефарбуватися» і  встигнути «перевзутися»

Як відомо, у виборах Житомирської обласної ради, взяли участь партійні організації 12-ти політичних партій. Дев’ять із них змогли подолати 5%-й рубіж і відтепер депутати від цих партій працюватимуть у Житомирській облраді наступні п’ять років.

Що можна сказати про оновлення депутатського складу Житомирської облради? Так, депутатський склад оновлений суттєво, аж на дві третини від свого складу. Якщо точніше – 24 новообраних депутатів Житомирської облради працювали у її минулому скликанні (2015-2020 рр.), а 40 депутатів обрані 25 жовтня 2020 року вперше, або ж – після тривалої перерви.

Одразу ж зауважимо, що невдахами виборів-2020 до Житомирської обласної ради стали представники трьох партій: «Перемога Пальчевського», «Ліва опозиція» та ВО «Свобода». Нагадаємо нашим читачам, що ВО «Свобода» у попередньому складі Житомирської обласної ради мала свою фракцію і навіть заступника голови облради. Якщо ж продовжити порівняння партійного представництва попереднього та нинішнього складу Житомирської обласної ради, то відтепер у складі Житомирської облради не буде ще й «Самопомочі», Народної партії, ну і, звісно ж, Блоку Петра Порошенка.

Загалом у новому складі Житомирської обласної ради найбільше депутатів (аж 11) матиме партія «Слуга народу». По дев’ять депутатів у складі новообраної Житомирської облради матимуть партійні організації «Нашого краю» та «Європейської солідарності». Сім депутатів до складу Житомирської обласної ради «заводять» партії «Опозиційна платформа «За життя» та «За майбутнє». По шість представників у складі депутатського корпусу матимуть партії «Пропозиція» та ВО «Батьківщина». П’ятеро депутатів у складі Житомирської облради буде у Радикальної партії Олега Ляшка. З найменшою чисельністю депутатів у Житомирську обласну раду заходить партія «Сила і честь», які отримали чотири депутатських мандатів.

  Зеленський, не треба затикати рота медіа, краще реально знизити тарифи українцям

Яким чином будуть об’єднуватися депутати від різних політичних сил у складі новообраної Житомирської облради, сказати важко, оскільки чіткого поділу на провладних депутатів та на опозиціонерів сьогодні не існує. Чому? Та хоча б із тієї причини, що деякі партії, які змогли отримати чималу підтримку виборця і увійти до складу Житомирської обласної ради, лише нещодавно виникли.

Абсолютно новою партією для жителів Житомирщини є «Пропозиція», яка створена лише за 5 місяців до виборів. Теж саме стосується і партії «За майбутнє». Для більшості виборців Житомирщини на виборах депутатів Житомирської облради у якості дебютанта виглядала і партія «Наш край». Вперше за всю історію на вибори депутатів обласної ради пішла і партійна організація «Сили і честі».

Але, якщо поглянути на персональний склад новообраних депутатів, то виявиться, що справжніх дебютантів-початківців у їх середовищі буде зовсім небагато. Єдине , що є незвичним, у які партії подалися ті чи інші «персонажі», що належали раніше до інших партій. Ігор Гундич, який сьогодні вже став депутатом Житомирської облради, упродовж останніх років був членом і прихильником Блоку Петра Порошенка. Але коли «порошенківці» пофарбувалися чи то перетворилися у «Європейську солідарність», колишній губернатор Ігор Гундич, як і голова облради Володимир Ширма, до своїх колишніх побратимів йти не захотіли, а вступили до лав «Пропозиції». Як виявилося – досить вдало! Хоча й «Європейська солідарність» у складі колишніх «порошенківців» також отримала чималу підтримку виборців.

  На Житомирщині за добу на коронавірус захворіли майже 400 осіб, летальні випадки - 4

А ось партія «Опозиційна платформа «За життя» отримала рівно стільки ж депутатів, як і «розкольники», що покинули її ряди навесні цього року і доєналися до партії «За майбутнє». Відтепер А.Мелащенко, Н.Рибак, В.Нагорняк (ОПзЖ) знову, як і раніше, будуть у складі депутатів обласної ради, наприклад, разом із О.Чорноморцем, який сьогодні став депутатом від партії «За майбутнє».

Але, якщо раніше всі разом і в одній партії , то тепер – у різних партіях і фракціях.

«Батьківщина», попри величезні кадрові втрати у 2019 і 2020-х роках, все ж таки зуміла переконати 7,72% виборців Житомирщини і відтепер має у складі Житомирської обласної ради шість депутатів.

Так само, докорінно оновивши свої лави, зуміла отримати 6,09% довіри виборців Житомирщини і обласна організація Радикальної партії Олега Ляшка, яка має у складі новообраної Житомирської облради п’ять депутатів.

У складі ще одного дебютанта виборів до обласної ради (партія «Сила і честь») також є колишні депутати із попереднього скликання. Наприклад, Володимир Кропивницький, який упродовж 2015-2020 рр. був депутатом від «Батьківщини», тепер перейшов до лав «Сили і честі».

І таких прикладів політичних вояжів і передислокацій депутатів із партії до партії минулі вибори 25 жовтня продемонстрували дуже багато.

Виборець, перебуваючи у стані розгубленості і навіть розпачу (від пандемії чи від злиднів), не знав, не чув і не звертав уваги на ті процеси , які відбувалися у ході передвиборчої кампанії. Зрештою, багато людей, знову ж таки, розчаровані та розгублені від того, що діється в Україні, на вибори не пішли. Тим самим полегшивши питання про обрання для тих, хто зумів перебігти, перефарбуватися і, як кажуть у народі, перевзутися у нові політичні черевики.

  На Звягельщині двох жителів району викрили у крадіжках

Відтепер Житомирська обласна рада – у новому складі, за нової розстановки та конфігурації політичних партій. Але чи зможуть депутати запрацювати по новому? Чи не повториться ганебна практика призначення новообраних депутатів на посади керівників комунальних установ, як це було у 2015-2020 роках? Чи не повториться така ж ганебна практика виходу депутатів зі складу певної політичної партії, яка через рік, два чи три роки втратить популярність і стане такою ж забутою та непотрібною, як, наприклад, покинута всіма «Самопоміч» зразка 2020-го року?

На ці та інші запитання відповіді доведеться давати вже розпочинаючи від першої сесії новообраної Житомирської обласної ради, яка має відбутися наприкінці листопада 2020-го року. На черзі у депутатів стоятиме питання про вибори голови та заступників, але куди важливіше усім депутатам усіх без винятку партій та фракцій новообраної Житомирської облради пам’ятати про гасло, яке нині набуває кричущого звучання. «Так жити неможливо!»- вимога дня не лише для Президента та Верховної Ради України. Для місцевих рад це гасло має таке ж важливе значення.

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн