У 2021-му році «бюджету розвитку» у Житомирі не буде

У 2021-му році «бюджету розвитку» у Житомирі не буде

У 2021-му році «бюджету розвитку» у Житомирі не буде

Сьогодні, 20:33

Схоже на те, що 10 листопада 2020-го року відбулася заключна, а по народному – “дембельська” сесія Житомирської міської ради у скликанні 2015-2020-го років. Цікаво, що багато сесій із 74-х, які скликалися у сесійній залі Житомирської міськради із грудня 2015-го року по нинішній час,, були позачерговими. А це означає, що дуже багато питань, які «виносились» на розгляд депутатів, приймалися без детального і грунтовного вивчення. Це, як мінімум.

У 2021-му році «бюджету розвитку» у Житомирі не буде

Водночас нинішня сесія, яку депутати нинішньої каденції проводили під завісу своєї роботи, вирішувала низку важливих питань. Найпершим чином, депутати мали ухвалити підсумки тендеру на вивезення сміття. Тендер був проведений 30 жовтня і його результати варто вважати сенсаційними. До Житомира зайшов серйозний перевізник сміття. А це означає, що епоха безроздільного панування на ринку вивозу сміттєвих відходів для В.А. Тичини у Житомирі завершується. Відтепер погоду із вивозу сміття буде робити столична фірма, яка має дороге і сучасне обладнання. Під час позачергової сесії депутат і водночас власник приватного ВЖРЕП №4 Володимир Тичина намагався переконати своїх колег – депутатів не голосувати за ухвалення результатів «сміттєвого» тендеру. Але де там! Усі чудово розуміли, що Володимир Тичина не став депутатом міської ради, а це означає, що ні він, ні його КВЖРЕП для міської влади і особисто для Сергія Сухомлина, сьогодні особливої важливості чи хоча б елементарної уваги вже не мають.

  ПОСМІХНІТЬСЯ!

Варто зауважити, що депутати під час своєї останньої сесії прийняли ще цілу низку важливих питань. По–перше, до Києва відправлене Звернення Житомирської міськради стосовно підтримки вимоги підприємців міста Житомира щодо запровадження касових апаратів. Парламент, як відомо, нещодавно не зміг скасувати раніше ним же прийняте рішення про тотальне встановлення касових апаратів для підприємців більшості категорій. Але це не означає, що малий і середній бізнес із цим рішенням парламентарів погоджується. Вчорашній мітинг у Житомирі став яскравим підтвердженням.

Ще один висновок, який поки що не став новиною №1 для Житомира та житомирян, фактично проголосив у сесійному залі Житомирської міськради мер Житомира Сергій Сухомлин. Він зауважив, що Кабмін і парламент України сьогодні ухвалили низку законів та Постанов, які суттєво послаблять рівень та обєми податкових надходжень до бюджетів місцевих громад. А тому у 2021-му році Житомир може й не мати так званого «бюджету розвитку», згідно якого у Житомирі будуються спортмайданчики, ремонтуються місцеві дороги, проводяться заходи міського, обласного та навіть загальноукраїнського масштабу. Річ у тім, що податкові надходження у 2021-му році ледь покриватимуть обєм коштів, які міська казна Житомира змушена буде упродовж наступного десятиліття віддавати за отримані раніше кредити. Ну, а на розвиток міста грошей взагалі не буде.

  На Житомирщині 44-річного чоловіка викрили у систематичному вчиненні домашнього насильства

Цікаво лишень, чи у такій складній ситуації премії та надбавки для 559-ти працівників Життомирського міськвиконкому будуть і надалі призначатися, чи мерія міста змушена буде сидіти на «голих» посадових окладах? Ну, а відсутність у 2021 році так званого «бюджету розвитку» міста Житомира означатиме, що депутатам будуть виділятися значно менші кошти для задоволення їх «хотєлок», а проекти на зразок реконструкцій площ, скверів чи приміщеньу Житомирі доведетьс я «заморозити» до настання кращих часів. А може й назавжди?

Сидір Ковпак
Джерело статті: Житомир-Онлайн