ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше – хто стане секретарем?

ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше - хто стане секретарем?

ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше – хто стане секретарем?

Сьогодні, 11:44

10 листопада 2020-го року у Житомирській міській раді відбулася 74-а сесія. Стало традицією скликати сесії Житомирської міськради у позачерговому порядку. Також традиційно, у закритому режимі, спричиненому пандемією коронавірусу, сесія міськради упродовж трьох годин вирішила вісім пунктів порядку денного і на тому, можна сказати, робота депутатів нинішнього скликання вже завершилася. Сьогодні відомі персоналії усіх депутатів Житомирської міської ради нового призову, які мають працювати аж до 2025-го року. Зрозуміло, що якраз у ці дні відбуваються приготування до проведення першої сесії Житомирської міськради нового скликання.

Сценарій проведення першої сесії давно відомий традиційний. Голова територіальної виборчої комісії має зачитати остаточний список новообраного депутатського корпусу Житомирської міської ради, яким мають бути вручені відповідні посвідчення та вручені значки. Ну, а далі сесія має обрати секретаря міськради, заступників міського голови та новий склад Житомирського міськвиконкому. Це, так би мовити, в ідеалі, бо бували часи, коли склад міськвиконкому визначався вже під час другої сесії, де так само затверджувалися персоналії заступників Житомирського міського голови.

Сьогодні ситуація дещо інша. Вперше житомиряни обирають міським головою другий раз поспіль одну й туж саму особу. Тобто, Сергія Сухомлина. Також вперше Житомирський міський голова не має жодних проблем із формуванням депутатської більшості. Фракція «Пропозиція», яку споряджав на вибори особисто Сергій Сухомлин, у своєму складі має 16 депутатів, а тому для формування більшості (22-х депутатів) меру Житомира треба заручитися підтримкою лише шести депутатів. У кожній із фракцій, які потрапили до новообраного складу Житомирської міськради, С.І.Сухомлин також має своїх людей. Навіть, якщо взяти залежних від міського голови керівників комунальних підприємств, яких призначає на посаду і з якими укладає контракт особисто мер Житомира, то таких у середовищі новообраних депутатів є декілька.

  Ще 4 жителя Коростишівського району захворіли на COVID-19

Проте це аж ніяк не означає, що Сергій Сухомлин може бути абсолютно спокійним і заздалегідь впевненим у підтримці своїх позицій у середовищі депутатів міської ради. Дуже важливо, кого саме вдруге поспіль обраний міський голова запропонує обрати секретарем міськради. Секретар міськради – дуже важлива посада у системі місцевого самоврядування. Житомиряни вже й призабули, але у Житомирській міській раді свого часу на посаді секретарів працювали доволі вправні і дуже кваліфіковані люди. Досі житомиряни, а особливо депутати скликання 2002-2006-го років, пам’ятають Ігора Орлова, який був секретарем міськради у часи міського голови Георгія Буравкова. Цікаво, що у нинішньому складі новообраних депутатів Житомирської міської ради є декілька депутатів, які мають досвід роботи на посаді секретаря міської ради. Це безумовно Світлана Пивоварова, це і Наталія Леонченко і звісно ж – це Любов Цимбалюк, яка у часи революційного 2014-го року, як секретар Житомирської міськради , упродовж півтора року виконувала обов’язки Житомирського міського голови після дочасної відставки Володимира Дебоя. Кого саме із депутатів нового скликання порекомендує обрати секретарем міськради Сергій Сухомлин? Безумовно, мер Житомира мав би зрозуміти, що новий секретар міськради має суттєво відрізнятися від тих стандартів роботи, які запровадила у 2015-2020 рр. нинішня секретарка Наталія Чиж. Цілком можливо, що її діяльність на посаді секретаря міської ради цілком задовольняла Сергія Сухомлина, однак запитань до Наталії Чиж завжди було багато.

ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше - хто стане секретарем?
  На перехресті вулиць Красовського та Соснової - суцільний каток! Може трапитися трагедія!

Слід зауважити, що запропонувати на посаду секретаря міськради не так вже й просто. Найперша причина – наявність широкого кола достойних претендентів. Окрім вище названих депутатів, які вже мали досвід секретарства у складі Житомирської міської ради, у середовищі депутатів неважко знайти ще дві, або й три особистості, які зможуть достойно працювати на справді відповідальній посаді. Однаково достойні посади секретаря міської ради Тетяна Онопрієнко та Олександр Величко. Обидва мають досвід депутатської роботи, а досвід та успіхи Т.М.Онопрієнко, як депутата від мікрорайону Малікова, взагалі заслуговують особливої оцінки.

ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше - хто стане секретарем?
ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше - хто стане секретарем?

Однак Сергій Сухомлин має врахувати не лише суто професійні якості потенційних кандидатів на посаду секретаря Житомирської міськради. Мер має подумати і про політичну складову майбутньої співпраці. Адже хто б і що не казав, однак кандидатура Наталії Чиж на посаді секретаря міської ради у листопаді 2015-го року з’явилася лише тому, що за нею була на той час чисельно потужна і потрібна для міського голови депутатська фракція «Самопомочі». Варто сказати, що розрахунок і сподівання Сергія Сухомлина на Наталію Чиж і на депутатів від «Самопомочі» повністю виправдалися, хоча «Самопоміч» поплатилася за таку угодовську поведінку повним зникненням на обрії житомирського самоврядування. Питання про те, яка депутатська фракція, окрім депутатів від «Пропозиції», отримає статус головного союзника вдруге обраного житомирського міського голови, зовсім не просте. Воно дуже важливе хоча б тому, що його формальне вирішення значною мірою визначить долю посади секретаря міськради. Якщо у союзники до «Пропозиції» піде «Слуга народу» (таке не виключається), то секретарем міської ради може стати і Віктор Євдокимов. Тим паче, що термін його перебування на посаді ректора «Житомирської політехніки» наближається до завершення, а «п’ятирічка» на посаді секретаря Житомирської міськради може стати для п. Євдокимова гарним трампліном для подальшої кар’єри. Дехто, щоправда, згадує минулу виборчу кампанію, коли Віктор Євдокимов йшов проти Сергія Сухомлина, але ж у політиці не буває вічних чи давніх ворогів, якщо йдеться про постійно існуючі інтереси. То ж яким саме «інтересом» керуватиметься Сергій Сухомлин під час вибору кандидата на посаду секретаря Житомирської міської ради, знає поки що лише сам мер Житомира. Хоча можливо, ще й не вирішив, або ж , поки що вирішує. Втім, залишилося недовго. Максимум, два тижні і тоді усі питання, які стосуються розподілу посад та обов’язків всередині новообраної влади у Житомирі стануть відомими.

ЗАПИТАННЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ: Найперше - хто стане секретарем?
  Ностальгія за сніжною зимою в Житомирі. ФОТО


Автор статті: Сидір Ковпак