У Житомирі після ремонтних робіт почав розвалюватись гуртожиток військових

У Житомирі після ремонтних робіт почав розвалюватись гуртожиток військових

У Житомирі після ремонтних робіт почав розвалюватись гуртожиток військових

Сьогодні, 13:51

У Житомирі розвалюється триповерховий житловий будинок. Тріщини на стінах та стелі та просідання підлоги, мешканці почали помічати після ремонту каналізаційних мереж, який зробили комунальники. 63 родини бояться ночувати  в аварійному будинку і масово виїжджають до родичів. А от комісія міськради, яка приїхала перевіряти скарги людей, катастрофи не побачила.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Відео про свій багатостраждальний будинок його мешканці викладають у соцмережі. Кажуть, тріщини на стінах та стелі з’являються просто на очах, кожна ніч для них це жах.

«Я сплю і скрізь сон слухаю як тріскається штукатурка», – каже мешканка аварійного будинку Лариса Власенко.

У квартирі жінки тріщини почали з’являтися три дні тому і кожного дня їх більшає. 

«Тріщини наскрізні і я боюся, що стіна або туди впаде, або стеля впаде на мене з дитиною», – переконує жінка.

Будинок почав тріскатися після ремонту каналізаційних мереж, кажуть люди. Підвалу у будинку нема, каналізаційні мережі проходять під підлогою. Комунальники поробили діри, аби добратися до труб. Труби замінили, діри лише засипали щебнем.

  Завершується тендер на ремонт тротуарів у Коростені

У 3-поверховому будинку мешкає 63 родини. Це колишня казарма військового інституту, у 90-х будівлю переробили під гуртожиток і нині тут мешкають переважно сім’ї військовослужбовців. «13 квартир тільки приватизованих, решта – Міністерства оборони. І куди нам зараз бігти, кому  стукати, всі відмовляються від нашого будинку. Наш будинок взагалі списаний», – розповідає мешканка аварійного будинку Оксана Скиба.

Цей будинок дійсно списали з балансу квартирно-експлуатаційного відділу Міноборони, підтверджують міські чиновники. Але мешканці не хочуть створювати ОСББ, бо багато хто з них живе тут тимчасово і чекає на квартири від Міноборони. 

На ранок на скарги мешканців до будинку приїжджає комісія. Чиновники роблять висновок – вода підмила ґрунт під будинком. Тому будинок осів і стіни дали тріщини. Переконують, що будинок не завалиться, бо несучі стіни не пошкоджені.

Людям запропонують зробити у будинку капітальний ремонт, але за умови їхньої фінансової співучасті. 

«30 відсотків сплачують мешканці,  70 відсотків – це бюджет»
, – пропонує заступник начальника управління житлового господарства  Житомирської міської ради Андрій Оніщенко.

  Безглузда смерть молодої житомирської красуні-акторки. ФОТО

Але люди обіцянкам чиновникам  не вірять. І масово виїжджають з аварійного будинку до родичів. Залишаються ті, кому шукати тимчасового прихистку ніде. Міська влада переселяти людей у тимчасове житло не збирається, поки експертиза не визнає будинок аварійним.