У Житомирі сімейні лікарі працюватимуть й у вихідні дні

У Житомирі сімейні лікарі працюватимуть й у вихідні дні

У Житомирі сімейні лікарі працюватимуть й у вихідні дні

Сьогодні, 12:02

В Житомирі сімейні лікарі тепер працюватимуть й у вихідні.

“У зв’язку з великим навантаженням на сімейних лікарів і великою кількістю звернень до поліклінік і амбулаторій вирішено працювати у вихідні та святкові дні, починаючи з 14 листопада, з 9:00 до 18:00. Обов’язково будуть чергувати лікарі, які зможуть оглянути і надати медичну допомогу. Якщо ваш сімейний лікар не чергує в цей час, то вас прийме інший лікар”, – каже заступниця міського голови Марія Місюрова.

Заступниця міського голови також повідомила, що навантаження на сімейних лікарів збільшилось у рази через пандемію.

“Коли сімейний лікар оглядає людину, то він фізично не може взяти слухавку. Є лікарі, які потім передзвонюють, але пацієнт хоче мати контакт зі своїм лікарем, то бажано дізнаватися години прийому і дзвонити в інший час. Якщо неможливо додзвонитися – є телефон контакт-центру ЦПМСД, там скажуть як діяти. Якщо потрібно оглянути пацієнта, зробити рентгенологічне обстеження – в такому випадку треба звертатися в амбулаторію, для цього ми хочемо пролонгувати час на вихідні. Також на вихідні можна буде здавати ІФА-тести та робити забір на ПЛР”, – зазначила заступниця міського голови.

  У Житомирі вночі були проблеми з теплопостачанням, а сьогодні будуть з водо- та електропостачанням

Марія Місюрова додала, що людям з симптоматикою COVID-19 ні в якому разі не треба займатись самолікуванням.

“Зараз є неконтрольований прийом антибактеріальних препаратів без призначення лікаря. Це велика загроза в подальшому лікуванні, тому що приймають навіть антибіотики резерву (лікарські засоби «останньої надії», які використовують тільки в найтяжчих випадках, коли всі інші можливості вичерпані – ред.), а потім вже організм нечутливий до інших препаратів. COVID-19 – це вірусна інфекція, при легкому та середньому перебігу хвороби потрібне тільки симптоматичне лікування, жарознижувальні препарати та режим, прописаний лікарем. Якщо є ускладнення у вигляді задишки, поганого самопочуття – треба звертатися до лікаря, при можливості поміряти сатурацію (рівень кисню в крові) пульсоксиметром. Якщо легкий чи середній перебіг хвороби, то треба знаходитися на амбулаторному лікуванні, бо госпіталізація в лікарню – це теж загроза внутрішньо лікарняної інфекції”, – додає Марія Місюрова.

Заступниця міського голови нагадує житомирянам, що сімейні лікари можуть видавати лікарняні листи у дистанційному режимі.