Що означає, коли під час Covid болить між лопатками, внизу спини

Що означає, коли під час Covid болить між лопатками, внизу спини

Що означає, коли під час Covid болить між лопатками, внизу спини

Сьогодні, 11:08

Лікар Пауль Сільковский дає декілька порад.

– Якщо під час хвороби на ковід ви відчуваєте, що болить між лопатками, внизу спини, в ділянці грудної клітки, це не значить, що у вас важка пневмонія і потрібно викликати швидку. Легені не болять. Болять м‘язи внаслідок вірусної інтоксикації. Але це не страшно і це минеться.

– Якщо зранку температура 36.7, а до вечора 37.9, на наступний день нормальна, а потім 38.5, це не значить, що хвороба прогресує і потрібно писати заповіт. Температура при ковіді може стрибати туди-сюди приблизно 2 тижні, навіть якщо у якісь дні вона вже нормальна і ви подумали, що все минулося. Це нормальна робота організму під час хвороби.

– Якщо було покашлювання і потім став сильний кашель, а ще температура і болить грудна клітка, це не значить, що легені розпадаються і ви стаєте жертвою коронавірусу. В легенях є багато уражених вірусом і вбитих організмом клітин, від яких потрібно звільнитися, а на їх місце регенерувати нові якісні. І кашель – це природній процес очищення від сміття, що зібралося в легенях. Кашляйте на здоров‘я!

  Коростень цьогоріч без дерунів

– Всі описані і неописані симптоми, вкупі з потоком тривожної інформації, бажанням жити і панічними настроями роблять в голові такий каламбур, що хочеться кричати, плакати, ломитися в лікарню і робити інші необдумані вчинки. Але це зайве. А що потрібно?

– Потрібно взяти пульсоксиметр і поміряти собі кисень. Якщо він 95 і вище, то заспокоїтись і далі багато пити, дихати свіжим повітрям і рухатись. Навіть, якщо це десятий чи дванадцятий день захворювання. Температура пострибає і прийде в норму, болі стихнуть, кашель запокоїться, діарея припиниться і неприродня слабкість поступово зникне. А якщо кисень має тенденцію до зниження, тоді, звичайно, до лікаря.

– Попри всю серйозність ситуації, абсолютна більшість молодих і старших людей проходить через хворобу і живе далі. І так, по моїх власних спостереженнях, імунітет після хвороби досить стійкий. І я думаю, що вже за кілька місяців ця хвиля піде на спад. А поки що тримаємо оборону і допомагаємо іншим. Нехай щастить!