Житомирський “Зеленбуд” щорічно переробляє від 30 до 50 тонн опалого листя. ВІДЕО

Житомирський "Зеленбуд" щорічно переробляє від 30 до 50 тонн опалого листя. ВІДЕО

Житомирський “Зеленбуд” щорічно переробляє від 30 до 50 тонн опалого листя. ВІДЕО

Сьогодні, 17:32

У Житомирі комунальне підприємство “Зеленбуд” щорічно переробляє на компост від 30 до 50 тонн опалого листя, яке збирають восени на вулицях міста.

Про це Суспільному розповіла інженерка КП “Зеленбуд” Галина Жук. За її словами, через 2-3 роки з опалого листя утворюється компост, який є замінником мінеральних добрив:

“Кожного дня виїжджає три одиниці техніки і наші вантажники грузять листя, яке на купи зібрали двірники. Листя завозять на нашу територію і складують. Якщо посушлива осінь, то листя ми зволожуємо для кращого гниття. 2-3 роки часу проходить і ми отримуємо якісний компост, який використовуємо для приготування земляних сумішей для наших теплиць. Це дуже вигідно для підприємства, бо ми багато грошей економимо на мінеральних добривах”.

Працівники комунального підприємства “Зеленбуд” щоденно збирають на вулицях міста до 9 причепів опалого листя.

Микола Сороковий працює на підприємстві 14 років. Чоловік каже, що їх обов’язок вантажити зібране двірниками листя на причеп:

  У Коростені зламав замок та викрав з будинку побутову техніку. ФОТО

“Грузимо листя постійно. Якщо листя не складене, то ще як не як, а якщо зложилося, то його відірвати від землі важко. Важка робота. 21 століття, а ми й досі руками листя навантажуємо. Можна було б придбати якийсь пилосос, то під’їхав би до цієї купи і її за хвилину не було б. Та й зарплата така собі. Молодь за таку зарплату робити не хоче”.

Еколог Володимир Дубовий каже, що в збиранні опалого листя є свої недоліки:

“Саме під листям зберігається волога, тому згрібання листя дуже шкодить природі. Не випадково в цьому році посушливе літо і багато дерев засихало, бо не було вологи і захисту, бо не було листя. Начебто ми робимо красиво, але для рослини це шкідливо”.