Суд скасував рішення про арешт Януковича

Суд скасував рішення про арешт Януковича

Суд скасував рішення про арешт Януковича

Сьогодні, 15:20

Захист екс-президента-втікача виграв апеляцію і домігся скасування рішення про один з його заочних арештів.
Київський апеляційний суд в понеділок, 16 листопада, скасував рішення про заочний арешт Віктора Януковича. Про це повідомляє видання Ґрати.

Зазначається, рішення стосується справи про події на Майдані 18-20 лютого 2014 року, коли відбувався розстріл протестувальників.

На слуханнях адвокат екс-президента Олександр Горошинський просив скасувати рішення про заочний арешт, яке 12 травня 2020 року прийняв Печерський районний суд Києва. Тоді суд заарештував Януковича, посилаючись на статтю 193 Кримінально-процесуального кодексу. У ньому записано, що людину можна заарештувати за її відсутності, якщо вона перебуває в міжнародному розшуку.

Адвокат заявив, що Янукович перебуває в національному, а не в міжнародному розшуку, тому до нього заочний арешт застосовуватися не може.

Обвинувачення ж наполягало, що Янукович перебуває саме в міжнародному розшуку. На думку прокурорів, рішення про такий розшук виніс український слідчий, і для міжнародного розшуку необов’язково, щоб Інтерпол помістив підозрюваного в свою базу.

  У селі Житомирського району загорівся будинок: господар топив у печі. ФОТО

Судді скасували рішення Печерського суду про заочний арешт і вирішили, що запобіжний захід для Януковича має бути розглянутий заново.