Карантин не скасують до вакцинації – Кабмін

Карантин не скасують до вакцинації - Кабмін

Карантин не скасують до вакцинації – Кабмін

Сьогодні, 14:07

Різні обмеження будуть вводити доти, поки в Україні не проведуть вакцинацію від коронавірусу.

Карантин в Україні триватиме доти, поки не буде вакциновано населення. Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов.

Відповідаючи на питання, чи може бути продовжено карантин вихідного дня після 30 листопада, він відповів: “Так. І треба дивитися, як пройдуть ці три тижні”.

Міністр нагадав, що навесні також спочатку вводили обмеження на кілька тижнів.

“Насправді дуже багато буде залежати від того, як ми будемо дотримуватися цього карантину. В цілому, карантин – це питання до масової вакцинації, коли ми зможемо вже повністю розблокувати всі сфери нашого життя… У нас, швидше за все, вакцини до другого півріччя наступного року в товарних кількостях не буде, навіть те, що ми бачимо за довідками Пфайзер, АстраЗенека, вони кажуть, що вони тільки зараз будуть сертифікувати. Це досить ємний період за часом”, – сказав він і додав, що карантин буде продовжувати стільки, скільки треба.

  Житомирська водонапірна вежа - символ замкненості і пустоти

Також Немчінов пояснив, чому в Україні не можуть провести загальне тестування, як це зробили в Словаччині.

“Чи готові ми реально 40 мільйонів населення протестувати? Взяти кров, виявити наявність або відсутність антитіл і правильно це все прописати? Скільки фахівців для цього потрібно? Скільки потрібно медиків відвернути від виконання своїх прямих обов’язків?”, – зазначив Немчінов.

Також він додав, що уряд виділив мільярд гривень додатково на закупівлю експрес-тестів.