Шмигаль переконує Раду в необхідності карантину

Шмигаль переконує Раду в необхідності карантину

Шмигаль переконує Раду в необхідності карантину

Сьогодні, 12:23

Парламент на сьогоднішньому засіданні розгляне постанову про скасування карантину на вихідних.

Карантин вихідного дня допомагає скоротити активність людей і зменшити захворюваність, про повний локдаун мови поки не йде. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, виступаючи у Верховній Раді у вівторок, 17 листопада.

“Карантин вихідного дня знизив активність людей у великих містах на 19% у суботу, 14 листопада, на 27% у неділю, 15 листопада. Це стало найбільшим зниженням активності українців з часів весняного локдауну”, – повідомив Шмигаль.

“Якщо карантин вихідного дня не буде забезпечувати достатнього зменшення соціальних контактів, то позначку в 20 тисяч кожен день ми можемо перетнути через три тижні. Якщо не вживати заходів, то вже через місяць у нас закінчаться ліжко-місця, це при тому, що ми їхню кількість збільшили вдвічі. І тоді буде єдиний вихід – це впровадження повного локдауну”, – сказав прем’єр.

Але поки, за його словами, є альтернатива повного локдауну – обмеження на вихідних.

  ​В Житомирській області злодії обчистили оселю, господарі якої відпочивали на морі

“Основне завдання карантину вихідного дня – вийти на плато, тобто зафіксувати захворюваність на рівні 12 тисяч. Якщо цього не буде, то ми будемо змушені піти на більш жорсткі заходи. Це лише шість днів у листопаді, які можуть дати Україні шанс“, – вважає Шмигаль.

Разом з тим він заявив, що “рішення про повний локдаун не буде вжито, поки в нас є альтернатива”.

“Вісім млн доз Україна зможе отримати вже в другому кварталі наступного року. Крім того, уряд і МОЗ постійно ведуть переговори зі світовими компаніями щодо закупівлі додаткових партій ефективної і перевіреної вакцини“, – зазначив прем’єр, кажучи про вакцину.

Також Шмигаль розповів, що в середині квітня кількість ПЛР-тестів була 3,5 тисячі в день, а зараз – до 50 000 в день. При цьому до кінця року мають намір підвищити показник до 75 000 в день.

Прем’єр нагадав, що на початку пандемії в Україні були готові для прийому хворих усього 12 500 ліжко-місць. Зараз їхня кількість – 54 000. І кожного тижня додають від 2 до 4 тисяч нових лікарняних ліжок. “Поки ми не бачимо необхідності розгортати мобільні госпіталі, проте така підготовка ведеться”, – сказав він.

  У міськраді визначили переможців конкурсу на кращий сценарій відеоробіт «Житомире! Я люблю тебе!»

Крім того, Шмигаль повідомив, що в Україні задіяні всього 20% апаратів ШВЛ – близько 700 з 5 000.

А головним завданням є забезпечення киснем. На ці цілі виділено 1,5 млрд гривень.

Джерело статті: korrespondent.net