“Природа знищує нас, бо ми її руйнуємо”: житомирський еколог Микола Москальчук дав поради житомирянам щодо протистояння коронавірусу

"Природа знищує нас, бо ми її руйнуємо": житомирський еколог Микола Москальчук дав поради житомирянам щодо протистояння коронавірусу

“Природа знищує нас, бо ми її руйнуємо”: житомирський еколог Микола Москальчук дав поради житомирянам щодо протистояння коронавірусу

Сьогодні, 12:08

Шанований у Житомирі еколог Микола Іванович Москальчук в інтерв’ю для сайту Zhitomir-Online розповів про небезпеку пандемії COVID-19 та дав поради житомирянам, як уберегтись від коронавірусу.

"Природа знищує нас, бо ми її руйнуємо": житомирський еколог Микола Москальчук дав поради житомирянам щодо протистояння коронавірусу

“Шановні житомиряни та мешканці інших регіонів України! Сьогодні проблема №1 у світі – це коронавірус. Необхідно знати, що таке вірус. Саме визначення “вірус” означає отруту. А чому отруту: попадаючи в організм, він проникає в клітину, розмножується, руйнує клітини”, – зазначає Микола Іванович.

Микола Москальчук нагадує, що коронавірус небезпечний тим, що наслідки цієї інфекції є непередбачувані.

“Хвороба надзвичайно небезпечна й підступна! Не знаєш ніколи, який орган вона буде вражати: в одних слабші легені будуть, в інших серце, в інших печінка, вона ж дає ускладення так, як грип!”, – наголошує еколог.

Микола Іванович зазначив, що потрібно обов’язково дотримуватися тих рекомендацій, які зараз встановлені у світі.

  "Ми пропонуємо разом рухатися до заможної, конкурентоспроможної країни", - Зеленський

“Потрібно виконувати ці правила, які існують сьогодні в усьому світі: маска й дистанція. Говорять, що це стосується похилих людей. Але в усьому світі й діти хворіють, й молодь хворіє й помирає, й дорослі хворіють та помирають”, – каже Микола Москальчук.

Причиною великої кількості хворих у світі є послаблена імунна система людини, вважає житомирський еколог.

“Сьогодні дуже слабка імунна система в людей. Й вона не може перебороти цю хворобу. А імунна система… Не забувайте про Чорнобиль, бо він теж накладається. Радіонукліди нікуди не поділися, вони сприяють руйнуванню імунної системи”, – зазначив Микола Іванович.

Микола Москальчук розповів, як можна покращити власну імунну систему.

“Імунна система – це білок. Це не вітаміни, так як зараз кажуть. Це білок: рослинний та тваринний. Це якісне харчування! На першому місці має бути якість харчових продуктів. А сьогодні що люди їдять? Кава, чай і все, а білка немає. Імунна система покращується? Ні! Паління цигарок – імунна система від цього покращується? Ні, руйнується”, – наголосив експерт.

  Що 10 липня може призвести до втрати грошей: народні прикмети

Микола Іванович додає, що природа може бути великим помічником для людини у боротьбі з вірусами.

“Порада – ходити у хвойний ліс! Не лінуватися, не сидіти вдома, не їздити в транспорті, не ходити по місту, уникати скупчень людей. Особливо на зупинках, на ринках, де палять й плюють. Кругом в Житомирі є ліс, дві годинки кожен день дихати хвоєю, бо вона не дає вірусу розмножуватись. Приклад: під хвоєю нічого не росте, бо хвоя пригнічує організми, у тому числі й віруси”, – каже Микола Москальчук.

Житомирський еколог порадив житомирянам частіше вживати молочні продукти.

“Якби я ставив це питання на сесії обласної ради… Я б сказав, що нам потрібно вживати молочні продукти. Чи то сир, чи просто молоко… Самий цінний та незамінний продукт у природі – це молоко!”, – наголосив еколог.

Микола Москальчук зауважив, що віруси – це засіб природи у боротьбі з людиною, яка природі шкодить.

“Це закон природи – природа знищує той компонент, який її руйнує. Про це говорити треба відкрито! Сьогодні, десь 7,7 мільярди людей населення, це дуже багато для нашої планети та природи. Дуже багато. А природа стабілізувати себе намагається. Цю пандемію ніхто не зупинить. Один вірус пройде – то другий буде вірус. Потім третій, четвертий…”, – додав житомирський еколог Микола Іванович Москальчук.

  У Бердичеві батьки судилися за 5-річну доньку

Микола Іванович нагадує житомирянам, наскільки страшною є статистика хворих на коронавірус в Україні та світі. За минулу добу в Україні зафіксовано 13357 нових випадків коронавірусної хвороби, 257 людей померло. У світі вже більше 55 мільйонів випадків захворювання на COVID-19, а 1,34 мільйони людей померли.