На Житомирщині за вихідні поліцейські припинили майже півтори сотні порушень карантинних обмежень

На Житомирщині за вихідні поліцейські припинили майже півтори сотні порушень карантинних обмежень

На Житомирщині за вихідні поліцейські припинили майже півтори сотні порушень карантинних обмежень

Сьогодні, 10:34

21-22 листопада на території області продовжували роботу рейдові групи поліцейських та інших зацікавлених органів для забезпечення дотримання громадянами встановлених карантинних обмежень. За цей період оформлені 141 адміністративний матеріал та припинено роботу 12 закладів.

Про це 23 листопада розповіли у пресслужбі ГУНП в Житомирській області.

Нагадуємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2020 р. № 956 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» на період з 31 жовтня до 31 грудня 2020 на території держави, додатково до протиепідемічних обмежень, забороняється робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) та робота після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

  У Житомирській області зіштовхнулись автомобілі: шестеро травмованих. ФОТО

Відтак упродовж вихідних на території області працювали спеціально створені рейдові групи, до складу який ввійшли поліцейські та представники Держпродспоживслужби, муніципальної інспекції, юридичної підтримки органів місцевого самоврядування та інші. Їх завдання, у першу чергу, – ведення роз’яснювальної роботи з громадянами щодо необхідності дотримання тимчасово встановлених правил задля збереження життя та здоров’я.

У результаті було виявлено та припинено 141 адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 (Порушення правил карантину щодо людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, під час роботи рейдових груп, серед іншого, виявлено та припинено функціонування 12 закладів, у тому числі торгівельних і громадського харчування.

Так, 21 листопада поліцейські зафіксували наявність відвідувачів у двох кафе обласного центру. Упродовж двох вихідних днів рейдувальники припинили роботу 10 магазинів промислових товарів у різних районах області. У кожному з випадків були оформлені адмінпротоколи, що передані на розгляд до судів.

Зауважимо, що 21 листопада 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 1000-IX , яким передбачено доповнення статті 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) КУпАП частиною другою такого змісту:

  Костюм для любителей «русской» зимы

перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, – тягне за собою накладення штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відтак упродовж вихідних поліцейські проводили роз’яснювальну роботу щодо необхідності обов’язкового використання засобів індивідуального захисту (масок) у публічних місцях. Загалом же винесено 90 постанов за ігнорування вказаних вимог закону.