Скандал: на «Житомиробленерго» мали накласти штраф 1.7 млн грн, але відбулися застереженням

Скандал: на «Житомиробленерго» мали накласти штраф 1.7 млн грн, але відбулися застереженням

Скандал: на «Житомиробленерго» мали накласти штраф 1.7 млн грн, але відбулися застереженням

Сьогодні, 18:39

25 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, чомусь не прийняла проєкт постанови про накладання штрафу на АТ «Житомиробленерго» у розмірі 1.7 млн грн. На засіданні Регулятора, у якому дистанційно мав брати участь і голова робочої групи з вивчення діяльності на території Житомирської області природних монополій Віталій Ейсмонт, сказали, що просто застерегли обленерго. Віталія Ейсмонта не долучили до обговорення, не пояснивши, чому так вчинили. Наразі голова робочої групи готує скарги щодо не надання можливості висловити позицію робочої групи, яка здійснює аналітичну та моніторингову діяльність стосовно монополій у регіоні.

Скандал: на «Житомиробленерго» мали накласти штраф 1.7 млн грн, але відбулися застереженням

Експертне середовище здивувало рішення про «застереження» з боку Регулятора, а не штраф по відношенню до монополіста, історія якого тягнеться ще з минулого року. Так, на підставі постанови НКРЕКП від 30.09.2020 р. №1821 було здійснено позапланову виїзну перевірку АТ «Житомиробленерго». Перевірка стосувалася дотримання вимог нормативно-правових актів щодо ринку електроенергії та Ліцензійних умов господарської діяльності з розподілу електроенергії. В Акті перевірки йдеться, що ТОВ «ГОАСОЛАР» звернулося до обленерго із Заявою про приєднання електроустановок певної потужності від 13.11.2019. Компанія мала намір приєднати електроустановки сонячної електростанції на напрузі 35 кВ у розріз ПЛ 35 кВ «Баранівка-Полонне», яка належить АТ «Житомиробленерго». Монополіст підготував Технічні умови від 6.12.2019 № ТЖО-18572, які замовник отримав на 28 календарний день після усунення зауважень НЕК «УКРЕНЕРГО» та АТ «УКРЗАЛІЗНИЦЯ». Обленерго лише листом від 12.12.2019 надіслало на адресу «УКРЕНЕРГО» «Єдине вікно» на погодження проєкт договору на приєднання та технічні умови. «УКРЕНЕРГО», у свою чергу, повідомило, що технічні вимоги щодо реконструкції та/або будівництва об’єктів магістральних мереж відсутні. Тобто АТ «Житомиробленерго» видало замовнику не погоджені з «УКРЕНЕРГО» технічні умови, які передбачали джерело електропостачання, точку забезпечення потужності, спорудження розподільчого пункту, схему живлення та напругу 35 кВ.

  Хто отримає зірку "Героя України": Петро Рудь чи Олександр Ющенко?

Нагадаємо, напередодні Віталій Ейсмонт під час відкритого обговорення проєкту постанови НКРЕКП «Про схвалення Плану розвитку системи розподілу АТ «Житомиробленерго» на 2021-2025 роки» говорив про недостатню комунікацію між монополістом та органами місцевого самоврядування, а саме обласною радою. Експерт підкреслив, що у плані розвитку обленерго в першу чергу має спиратися на програму соціально-економічного розвитку області, у якій йдеться про створення трьох індустріальних парків, щоб не чинити перешкод у їхньому будівництві.