Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно

Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно

Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно

Сьогодні, 09:14

Звістки, що лунають із найвищого владного олімпу про відставку губернаторів, сьогодні не турбують і не збуджують уваги більшості населення України. На губернаторів просто перестали звертати увагу. А як може бути інакше? Після того, як обласні державні адміністрації ще навесні 2020-го року остаточно «поділили» територію областей України на «об’єднані територіальні громади» (ОТГ), а потім – коли Україну ще раз поділили на нові адміністративні райони, увага до губернаторів відверто ослабла. Зрештою, мало хто розуміє, чому, наприклад, Президент України вчора чи позавчора (тиждень чи місяць тому) звільнив голову обласної державної адміністрації на Одещині , Полтавщині чи Херсонщині, але не зачепив таким самим звільненням очільників ОДА у Рівному, Чернівцях чи Сумах?

Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно
Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно

Можна чітко стверджувати, що розмов про відставку губернатора Житомирщини Віталія Бунечка сьогодні також відчутно поменшало. Раніше ж, як бувало? Після призначення «губера» проходить місяців шість чи вісім і вже пішли чутки про його очевидну відставку. Сьогодні таких чуток помітно поменшало. Але це аж ніяк не означає, що показники діяльності В.І.Бунечка виглядають успішно чи хоча б пристойно на рівні інших областей. У принципі – сьогодні нікого взагалі не цікавить, чим, власне, опікується чи займається губернатор. Народ якось, наче й несподівано для себе, відчув, що влада (в тому числі й губернатор) вже нічого не вирішує. Щось там Кабмін запровадив на зразок «карантину вихідного дня», а на місцях на те «запровадження» відреагували як завгодно: або ж просто «взяли до уваги», або ж і взагалі – «забили»…У поле зору суспільного і громадського життя, окрім «ударів» COVID-19 , сьогодні потрапляють сесії рад ОТГ, які розподіляють посади, обирають заступників, секретарів, голів депутатських комісій і т.п. Губернатора Віталія Бунечка наче й непомітно. Вже нікого й не цікавить, хто стане черговим «першим замом» губернатора замість В.І.Федоренка, якого нещодавно обрали головою Житомирської облради. Бо і перший «зам», точно так, як і сам губернатор, важить в нинішній системі влади не так багато, як два, три, чи десять років тому.

Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно
Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно
  Мало им обобрать вас тарифами, штрафами и пеней, они решили украсть ваши личные сбережения

Якраз тут і виникає питання: в чому ж суть і в чому причина таких змін, і чому важливість посади губернатора упродовж лише одного року втратила свою колишню значимість ? Причин для відповіді на це питання є чимало, але головна прикмета, яка пояснює багато чого, полягає у тому, що губернатора (голову ОДА) у нас не обирають, а призначають. При цьому важливо, що самого губернатора призначає особа, яку обирають. Це, як відомо, Президент. Президента в Україні ще й досі поважають, а стосовно нинішнього гаранта Конституції України В.О.Зеленського, то він, наприклад, і досі очолює рейтинг популярності серед найвідоміших українських політиків. Але на губернаторів, яких він призначає, величина ( чи ступінь) його популярності вже не поширюється. Ось і маємо те, що маємо: падіння престижу губернаторського звання і губернаторської посади. Звісно, у кабінет голови ОДА ще й сьогодні намагаються потрапити керівники підприємств, установ та організацій, аби вирішити певні питання. У приймальні губернатора і досі можна побачити «бізнесюків» різних калібрів, які також приходять зі своїми проблемами і «хотєлками». Але, погодьтесь, кількість «ходаків» у кабінет губернатора сьогодні суттєво зменшилася. Навіть торік ( а, тим паче, позаторік) швидко і вчасно потрапити на прийом до «губера» було престижно і, в той же час – нелегко. Сьогодні – вже можна, але…

  На Житомирщині на COVID хворіють 125 школярів та 279 працівників учбових закладів

І ніякі відставки, заміни та інші кадрові кульбіти вже не допоможуть. Аби посада губернатора для народу (і для області в цілому) щось суттєво значила, її має посісти особа, обрана народом. Тобто, наступного «Бунечка» на Житомирщині мають обирати! Яким саме способом і коли це робити, слід подумати, але вибори губернатора у кожній області важили б не менше, аніж вибори Президента у масштабах усієї країни.

Наступного «БУНЕЧКА» Житомирщина мусить обирати самостійно

Ось, якось так. А поки що Віталій Іванович залишається ретранслятором Президента, престиж і рейтинг якого у народі помітно і очевидно знижується ( хтось каже, що падає).Поки що влада займається тим, що нічим не може завадити поширенню пандемії COVIDу. Далі треба буде давати ради ще й тим чиновникам, які опинилися «поза грою» після проведеної (чи проголошеної) адміністративно – територіальної реформи. Голови та заступники голів РДА вже ліквідованих районів відтепер йдуть «під скорочення» і для держави це дуже немалі кошти. Де їх знайти – сказати важко, але це точно не рівень губернатора. Він поки що лише «вирішує питання» , але чи є від того толк, сказати важко.