В Україні посилили захист безробітних та роботодавців на час карантину

В Україні посилили захист безробітних та роботодавців на час карантину

В Україні посилили захист безробітних та роботодавців на час карантину

Сьогодні, 13:08

Верховна рада посилила захист безробітних, працівників і роботодавців на час карантину. Нардепи схвалили в другому читанні відповідний законопроект №3486.

Про це повідомляє РБК-Україна.

За документ проголосували 287 нардепів.

Закон пропонує надавати допомогу по частковому безробіттю всім підприємствам, у тому числі і великим.

До другого читання у документі уточнили, що мова йде не тільки про карантин, встановлений урядом у зв’язку з коронавірусом, а й про інших карантини.

У законі прописані терміни, в які роботодавці повідомляють центру зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників – не пізніше ніж за два місяці до звільнення і не пізніше ніж за 30 календарних днів до звільнення у разі, якщо це держслужбовці. Також конкретизуються підстави для отримання підприємствами допомоги по частковому безробіттю через зупинку виробництва.

Особам, звільненим з військової служби після участі в проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності, надаватимуть ваучери.

Крім того, головам сімейних фермерських господарств дозволили платити ЄСВ за себе і за членів сімейного фермерського господарства.

  У Житомирі горить магазин. ФОТО

Відповідно до закону, Фонд соцзахисту інвалідів може використовувати кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати санкцій та пені, для надання роботодавцям компенсацій.