З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила

З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила

З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила

Сьогодні, 12:54

«Колектив філармонії повинен мати гідні умови як для репетицій так і для відпочинку. Коли я бачу результати своєї роботи, коли людям подобається, то для мене це величезна мотивація продовжувати рухатися далі», – говорить генеральна директорка філармонії Тетяна Руденька.

Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера займається не тільки творчим процесом: створенням якісного культурно – мистецького продукту, популяризацією та презентацією зразків світового та національного мистецтва, а й робить все для того, щоб артисти, в першу чергу, почували себе комфортно. Так білий рояль – своєрідна візитівка Житомирської філармонії – ідея Тетяни Руденької. Він зустрічає при вході в музичний заклад, музика роялю лунає у фойє, налаштовуючи шанувальників високого мистецтва на приємний вечір, а ще його клавіші є головним атрибутом в арт-вітальні, де артисти можуть відпочити після репетиції з книжкою за філіжанкою кави.

Житомирська філармонія має 2 зали – велику і малу. Якщо на великій сцені підвищили якість сценографії, то в малій залі оновили зовнішній вигляд, зробили все для того, щоб гості філармонії мали змогу в затишній атмосфері розширювати свій музичний кругозір, слухаючи лекції. Сьогодні, як артисти філармонії, так і гості мають змогу готуватися до виступу в перепланованих гримерках, хорових та хореографічних класах, оновилися концертні костюми для артистів філармонії. Для колективу відремонтували душові кабіни, побудували невеличкий спортивний майданчик. Нові меблі, підлога, дзеркала як у фойє філармонії, так і в кабінетах і класах – в усьому зручність і комфорт. Сьогодні, в дзеркальному фойє, перед кожним концертом, свої роботи з задоволенням виставляють художники та майстри народної творчості. А додатковий елемент – плазма використовується для анонсів концертних програм. Родзинкою філармонії є затишна телевізійна студія. Саме в ній свої лайф – сторі розповідають видатні композитори, співаки, диригенти.

«Ми не тільки звітуємо перед нашими глядачами про нашу концертну діяльність, а й намагаємося показувати те, що зазвичай залишається прихованим від очей шанувальників високого мистецтва: репетиції, телевізійні зйомки, взагалі, роботу нашого дружнього колективу. Це завжди цікаво зазирнути на лаштунки», – говорить генеральна директорка філармонії Тетяна Руденька.

  В условиях коронакризиса государство делает жизнь граждан еще тяжелее

Житомирська обласна філармонія ім. Святослава Ріхтера свою творчу діяльність активно пропагує в соцмережах, спілкується зі своїми підписниками в онлайні. На офіційних сторінках у Facebook, Instagram, YouTube – підписники можуть знайти численні світлини з різних подій, що відбуваються в малому та великому залах філармонії, відеоматеріали з концертних програм, лайф–сторіз артистами, дайджести подій, фрагменти екскурсій – в яких розповідається історія найстарішого музичного закладу України. Також на офіційних сторінках регулярно публікуються афіші, відеоанонси, повна інформація про творчі колективи, які гастролюють з концертами, привітання.

За ініціативи генеральної директорки Тетяни Руденької, Житомирська філармонія має веб–сторінку для незрячих і слабозорих користувачів сайту. А нові проєкти, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті закладу. Це і пізнавальні нариси про українську музичну культуру, цікаві відеолекції про музичну культуру Житомирського краю, яку веде кандидат мистецтвознавства Ірина Копоть тощо. Двері Житомирської обласної філармонії відкриті для майстрів пензля, народної творчості. Фото та відео з їх персональних виставок – також є на сайті філармонії. А ще для всіх тих, хто любить філармонію, розроблено дизайн нових квитків, які можна придбати як зовні в касі філармонії, так і в середині приміщення, а для більшої зручності – замовити квитки онлайн.

«У нас багато ідей і нових проєктів. Ми маємо укомплектовану телевізійну студію, ми самостійно розробляємо відеографіку, проводимо зйомку і робимо монтаж своїх відеоробіт», – ділиться Тетяна Руденька.

За ініціативи генеральної директорки Житомирської обласної філармонії ім. Святослава Ріхтера Тетяни Руденької розпочато новий проєкт – «Музика в словах». Філармонія запрошує як майстрів слова, митців образотворчого мистецтва, так і молодих дарувань долучитися до проєкту. Своїми талантами на сторінках філармонії вже поділилися метри пера, серед них Михайло Жайворон, Віктор Мельниченко та інші, серед молоді – учень Житомирського ліцею №25 Богдан Бойко; майстри пензя – Василь Кондратюк Юрій Камишний, Леонард Славов, Олена Славова та інші.

  Де у Житомирі капітально відремонтують ліфти. Адреси

«Мета задуму – популяризація творчості відомих та починаючих поетів, художників, музикантів Житомирщини, наших земляків, котрі проживають в інших країнах світу й надалі – творчими зустрічами з ними в проєкті «Творчий вечір на двох». На таких вечорах, котрі відбуваються у малому залі перед концертами, вже побували : письменник, поет, блогер Віктор Мельниченко, заслужений художник України Василь Кондратюк. Саме вчора на «Творчому вечорі на двох» письменник Сергій Храпчук, художниця Олена Славова презентували дитячу книжку «Про Василя». Автори ідеї зробили все для того, щоб книжка сподобалася юним друзям. Цікавий сюжет взятий з реального життя, чудові рими та кумедні графічні ілюстрації захоплюють як дітей, так і батьків. Несподіваним сюрпризом був виступ відомого на весь світ лялькаря Сергія Соловйова. А справжнім подарунком для дітей були книжки з автографами від авторів проєкту», – говорить Тетяна Руденька.

«Житомирська обласна філармонія ім. С. Ріхтера особливу увагу приділяє естетичному вихованню підростаючого покоління, роботі з дітьми й підлітками. Так, регулярно влаштовувалися інтерактивні вистави для дітей учасників бойових дій, багатодітних сімей, дітей з інвалідністю. Музично – розважальні феєрії для всієї родини: «Місія здійснення мрій», « Revolution in the Kingdom of the Seven notes “ («Переворот у королівстві музики») мають неабиякий успіх. «Солісти філармонії, балетна група, інструменталісти роблять все для того, щоб діти почувалися щасливими. А нещодавно, ми ініціювали дитячу виставу з сурдоперекладом для дітей з вадами слуху», – доповнила Тетяна Руденька.

Житомирська філармонія має нові концерті проєкти. «Тіні музичних епох», – де шанувальники високого мистецтва мають змогу поринули у звуки музики кращих композиторів: від епохи середньовіччя до сьогодення. Новий репертуар, оновлені костюми, відеосупровід роблять дійство неперевершеним. «Сонати для маляти» – театралізований проєкт для майбутніх мам. Під звуки класичної музики, майбутні матусі почувають себе комфортно і мають змогу розслабитися. А ще філармонія пишається своїми артистами та колективами.

  Донорское сердце чудом уцелело и при падении вертолета, и при падении врача. ВИДЕО

«Гордістю нашою є всісвітньо відома академічна хорова капела «Орея», яка на кожному концерті продовжує вражати шанувальників хорового мистецтва не тільки своїм багатогранним співом, а й манерою виконання та емоційністю. Нові твори відомих українських та зарубіжних композиторів в оригінальній обробці, у виконанні знаних на весь світ хоровиків змушують любителів якісної музики буквально «проживати» кожний твір. Лауреати багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів Поліський академічний ансамбль пісні і танцю “Льонок” ім. І. Сльоти. Десятки років колектив зберігає свій унікальний стиль. Їх знають і визнають не тільки на Житомирщині, в Україні, а й за межами нашої держави. На їх концерті звучать як відомі композиції, так і нові твори в оригінальній обробці. Вчора з успіхом відбувся концерт знаного далеко за межами України ВІА «Древляни» під керівництвом народного артиста України Юрія Градовського. Колектив вкотре радував своєю творчістю шанувальників популярної української народної та сучасної пісні. За 39 років творчого життя колектив увійшов в кожну домівку нашого краю. Артисти є бажаними гостями на українських та міжнародних фестивалях. Жодна мистецька подія не відбувається без участі ВІА «Древляни». Гучні оплески та вигуки «Браво!» супроводжували артистів від початку і до завершення концерту!», – з гордістю коментує генеральна директорка.

Сьогодні в умовах пандемії заповнюваність залу складає 50 відсотків.

«У зв’язку з тим, що влада розглядає можливе посилення карантину через коронавірус на новорічні свята і відбудеться введення локдауну в Україні, наші концерти будуть перенесені на іншу дату. Так 29 грудні «Творчій вечір на двох» та новорічне шоу за участі артистів філармонії буде перенесено на 18 грудня», – повідомляють у Житомирській обласній філармонії.

Тетяна Руденька має багато планів та задумів.

«Тетяна Руденька – професіонал своєї справи. Як людина спокійна, виважена, толерантна. З неї приємно працювати і спілкуватися. Вона має багато проєктів і є головним модератором їх втілення в наше музичне життя», – так про неї говорять в колективі.

З приходом Тетяни Руденької Житомирська обласна філармонія ожила
Джерело статті: Житомир-Онлайн