Як обирали голову Житомирської районної ради

Як обирали голову Житомирської районної ради

Як обирали голову Житомирської районної ради

Сьогодні, 10:12

Сесія Житомирської районної ради, що проходила 1 грудня 2020-го року, залишила дуже багато вражень. Всі вони дуже різні. Але однаково потребують осмислення і певної суспільної реакції.

По – перше, Житомирська районна рада – представницький орган, який покликаний захищати, представляти інтереси великої частини населення Житомирщини (включно із Житомиром.) До складу нинішнього Житомирського району входять території 12-ти (!) колишніх районів Житомирської області.

По- друге, абсолютно незрозуміло, для чого було обирати аж 54 депутати Житомирської районної ради, якщо їх повноваження вже сьогодні важко визначити.

Адже вся влада «на місцях» сьогодні належить об’єднаним громадам (ОТГ). Якщо є питання, які не по «зубах» для ОТГ – слід звертатися до Житомирської обласної ради, або ж і в столицю.

Ну, а що ж районні ради – чим вони будуть займатися? Поки що не зрозуміло.

Так само незрозумілим видавалося те збурення пристрастей, яке відчувалося упродовж 1 грудня у сесійному залі Житомирської райради. Фракція «Слуга народу», яка вирішила висунути свого представника Олександра Дубенцова на вибори голови райради, виходила із того, що саме «слуги» вважають себе переможцями виборів 25 жовтня 2020-го року. Однак фракція партії «Пропозиція» із цим не погоджувалася і тому на посаду голови Житомирської райради запропонувала свого кандидата – Олександра Блощинського. Отже , вибори і таємне голосування мало визначити, хто саме стане головою Житомирської райради. Посада гучна і вражаюча, бо ж формально рада представляє інтереси біля 630 тисяч населення Житомирщини.

Як обирали голову Житомирської районної ради
  На Житомирщині чоловік пограбував оселю рідного брата. ФОТО

Щодо виборів голови райради, то вони пройшли за складним і мало не драматичним сценарієм. Після першої спроби голосування у скриньці виявилося 27 бюлетенів на користь Олександра Блощинського і 26 – на користь Олександра Дубенцова.

Як обирали голову Житомирської районної ради

Але такий підсумок означав, що жоден із кандидатів не набрав 50%+1 голос (мінімально вистачило б 27 +1 = 28 голосів на користь одного із претендентів). Довелось розпочинати все спочатку. Окрім Олександра Дубенцова і Олександра Блощинського, жоден інший депутат своєї кандидатури для обрання головою районної ради не запропонував. Що відбувалося далі? Лічильна комісія знову виготовляла бюлетені, готувала скриньки, заповнювала протоколи.

Тим часом обговорення процесу виборів голови Житомирської районної ради проходили ( у паралельному режимі) і у високих владних кабінетах. Трохи згодом стало зрозуміло, що керівництво «Слуги народу» вирішило поступитися «Пропозиції» у боротьбі за «крісло» голови Житомирської районної ради. Вже друге голосування виявило перевагу О.С.Блощинського аж на 5 «голосів». Екс-голова Богунської райради набрав 29 голосів прихильності, а О.М.Дубенцов – лише 24. Після цього депутатам довелося обрати ще й заступника голови районної ради. Єдиним кандидатом на цю посаду виявився Володимир Палій від «Європейської солідарності».

  "Если я не смогу закончить войну, значит нужно, чтобы пришел другой человек", - Зеленский

Тепер, коли Житомирська райрада має свого керівника, настає етап очікування та зволікання. Очікувати доведеться певних повноважень та відповідей на запитання, які виникли ще навесні та влітку 2020-го року. Адже постає питання про те, що буде робити більше як півсотні депутатів, більшість із яких пройшли усі і всілякі депутатські випробування. Адже і Богдана Собка, і Тетяну Іваницьку, і Руслана Павлюка, і Василя Стаха добре знають, як колишніх, добре підготовлених і досвідчених депутатів Житомирської облради.

У нинішньому складі Житомирської районної ради є й інші дуже досвідчені і чудово підготовлені фахівці у сфері місцевого самоврядування. Але все залежить від того, чи буде мати районна рада певні повноваження і певні кошти для їх реалізації. Якщо так, і хоча б упродовж півроку депутати Житомирської районної ради знайдуть собі роботу і відчуватимуть свою потрібність і важливість, Житомирська районна рада ще себе покаже. І, звісно ж, із найкращого боку, бо потенціал для роботи у неї є.

Ну, а якщо рада перетвориться у «п’яте колесо до воза», то за два- три місяці у сесійному залі, де 1 грудня 2020-го року майже вирували пристрасті, будуть збиратися не більше двох- трьох десятків депутатів. Це – у кращому разі.

Сидір Ковпак

Джерело статті: Житомир-Онлайн