У Кабміні пропонують розвантажити дороги

У Кабміні пропонують розвантажити дороги

У Кабміні пропонують розвантажити дороги

Сьогодні, 13:18

Верховна рада сьогодні прийняла законопроект “Про внутрішній водний транспорт” у другому читанні. У Кабінеті міністрів вважають, що він дозволить розвантажити і зберегти дороги, а також створити нові робочі місця.

Про це глава Міністерства інфраструктури Владислав Криклій написав у своєму Telegram-каналі.

“Тепер ми зможемо відродити найбільш дешевий та екологічний спосіб доставки вантажів – річкові перевезення та створити ефективну річкову логістик
у”, – зазначив міністр.

За його словами, документ дозволить збільшити вантажопотік до 30 млн тонн на рік, що матиме для держави економічний ефект до 13-16 млрд гривень щороку.

Ухвалення закону покращить конкуренцію на ринку, збільшить інвестиції завдяки рівним умовам і прозорим правилам, дозволить створити нові робочі місця для людей.

Перехід частини вантажу з автошляхів на річку допоможе значно розвантажити дороги і зменшити витрати на їх ремонт. Для прикладу, 1 млн тонн вантажів, перевезених річкою і перенаправлених з наземного транспорту, зменшує витрати на ремонт доріг на 1 млрд грн протягом 4 років”, – вказано у повідомленні.

Після ухвалення закону потужності Дніпра зможуть використовувати не на 10%, як зараз, а на повну.

  В Ботсване массово гибнут слоны: у них заподозрили COVID-19

“Створити Держфонд розвитку внутрішніх водних шляхів для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі, понад 75% з яких зараз зношені; забезпечити розвиток пасажирських річкових перевезень, у тому числі міжнародних”, – пояснює Криклій.

Цей закон також дозволить:

стимулювати суднобудування та відновлення українських підприємств;
лібералізувати ринок, допустивши судна під іноземним прапором, та стимулювати міжнародну торгівлю;
провести дерегуляцію галузі шляхом запровадження безкоштовного проходження шлюзів та часткового звільнення суден внутрішнього плавання від зборів у морських портах;
спростити адміністративні процедури при реєстрації суден та видачі кваліфікаційних документів.