3 грудня: свята, прикмети, іменинники

3 грудня: свята, прикмети, іменинники

3 грудня: свята, прикмети, іменинники

Сьогодні, 11:17

У Григоріанському календарі 3 грудня – 337-й день року (338-й у високосні роки). До кінця року залишається 28 днів.

Які свята 3 грудня:

Міжнародний день інвалідів – встановлений Генасамблеєю ООН у 1992 році з метою інтеграції інвалідів у життя суспільства.

Міжнародний день боротьби з пестицидами – введений Мережею з боротьби з пестицидами (PAN International) у 1998 році в пам’ять про найбільшу в історії техногенну катастрофу в Індії.

3 грудня 1984 року в Бхопалі стався вибух на хімічному заводі, в результаті якого в атмосферу потрапило більше 40 тонн отруйної пари.

За різними даними, загальна кількість постраждалих оцінюється в 150-600 тисяч осіб, з них три тисячі загинули безпосередньо в момент катастрофи, а 15 тисяч – у наступні роки від наслідків впливу хімікатів на організм.

Всесвітній день комп’ютерної графіки.

Які події сталися 3 грудня:

1967 рік – Крістіан Барнард провів першу у світі успішну пересадку серця в Кейптауні (ПАР).
1989 рік – президент США Джордж Буш і генеральний секретар ЦК КПРС Михайло Горбачов заявили про закінчення “холодної війни” – епохи протистояння двох країн.
1992 рік – відправлено перше СМС-повідомлення. У Великобританії фахівці компанії Vodafone передали текст із персонального комп’ютера на мобільний телефон у мережі GSM.
2004 рік – Верховний Суд України визнав недійсними результати другого туру президентських виборів 21 листопада 2004 року і неправомірними дії ЦВК щодо встановлення результатів голосування. Повторне голосування призначили на 26 грудня.

  На кого працює підпільний обком житомирської "Батьківщини"?

Хто народився 3 грудня:

1722 рік – український філософ, поет, педагог Григорій Сковорода.
1934 рік – актриса театру і кіно Ніна Дорошина (Любов і голуби).
1948 рік – британський рок-музикант, співак Оззі Осборн.
1960 рік – американська актриса і письменниця Джуліанна Мур.
1985 рік – американська актриса, співачка, модель Аманда Сейфрід.

Народні та церковні свята 3 грудня:

У цей день православна церква здійснює передсвяття Введення в храм Пресвятої Богородиці, а також шанує пам’ять мученика Дасія, мучеників Євстафія, Феспесія і Анатолія, священномучеників Нірси і Йосипа, пам’ять святителя Прокла Константинопольського, преподобного Григорія Декаполіта, преподобного Діодора Юр’єгірського, преподобномучениці Татіани Фомичевої.

Святий Прокл був учнем Іоанна Златоуста і в V столітті став архієпископом у Константинополі.

Він був свідком явлення апостола Павла до святителя Іоанна Златоуста. Від свого вчителя отримав глибокі знання Святого Письма, навчився в довершеній формі викладати думки.

У сані єпископа він активно проповідував християнство й викривав язичництво і єресь. Також був відомий турботою про знедолених.

  МУЗІКА. Mark Knopfler ~ Bluebird

Є переказ, що під час патріаршества Прокла стався сильний землетрус. Жителі Константинополя на чолі з патріархом і імператором вийшли на молебень про припинення лиха і стали свідками того, як хлопчика з натовпу було піднято над землею невидимою силою і піднесено на висоту.

Потім він цілим і неушкодженим спустився на землю і розповів, що чув і бачив, як Ангели, славлячи Бога, співають: “Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний”. Весь народ заспівав трисвяту молитву, приєднавши до неї: “Помилуй нас”, – і землетрус припинився. Цю молитву Православна церква співає під час Богослужінь до сьогоднішнього дня.

Традиції та обряди:

У народі в день Прокла прийнято було проклинати нечисть, щоб злі сили не вийшли з-під землі, де вони, згідно з повір’ями, ховалися від морозів.

З приходом цього дня остаточно закріплювалася зимова санна дорога, тому селяни молилися святому Проклу і просили його про удачу в подорожах.

“До Проклового дня не чекай від дороги пуття”, – говорили в народі.

  Трём знакам Зодиака звезды сулят везение в феврале

Прикмети 3 грудня:

Якщо на Прокла йде сніг, то 3 червня буде дощовим.
Якщо співає снігур, а сорока сховалася під дахом – скоро буде хуртовина.
Якщо поліна тріщать у печі – до морозу.
Якщо з самого ранку йде сніг – день буде ясним і теплим.

У кого сьогодні іменини:

Іменини 3 грудня святкують: Олександр, Олексій, Анатолій, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Омелян, Іван, Іларіон, Йосип, Ісак, Макар, Микола, Ганна, Тетяна, Фекла.

Джерело статті: Корреспондент.net