Убивцю жінок шукали 10 років

Убивцю жінок шукали 10 років

Убивцю жінок шукали 10 років

Сьогодні, 22:12

У російській Казані затримали маніяка, який убив щонайменше 26 літніх жінок на Поволжі.

У Татарстані й інших регіонах із березня 2011-го по вересень 2012 року сталася серія вбивств. Жертви — переважно самотні жінки похилого віку, яких вбивця душив. Усім було більш як 80 років. Слідство припускало, що злочинець представлявся працівником комунальних або соціальних служб. Одна з жертв перед убивством зателефонувала доньці, щоб та її не провідувала, бо прийде соціальний працівник. Інша сказала сестрі, що не може говорити, бо прийшов електрик. Коли жінки впускали його у квартиру, душив їх тим, що знаходив — шнуром від праски, подушкою, фартухом, поясом від халату. Одній жертві перетиснув горло віником. Потім забирав гроші та цінні речі. Безлад не прибирав, але поливав рідиною для миття посуду чи унітазів, розсипав пральний порошок. Так хотів збити зі сліду службових собак. Замикав двері ключами жертв і йшов геть.

За роки пошуків припускали, що вбивця або вже за ґратами, або мертвий. За інформацію про маніяка влада пропонувала винагороду 3 млн руб. — понад 1 млн грн. Одна з жертв вижила. Жінка лише знепритомніла. Описала нападника, але поліція не знайшла його. Ще в одному будинку він потрапив на запис камери спостереження. В іншій квартирі під час нападу до жертви прийшов її син. Убивця вистрибнув із вікна третього поверху. Після того обирав жертв, які живуть не вище другого поверху.

  Лікар розповів, що буде з COVID-19 після травневих свят

2012-го поліція заявила, що затримала убивцю. Тоді заарештували чоловіка, який продавав апарат, що нібито лікує всі хвороби. Пізніше його довелося відпустити. Ще один підозрюваний скоїв самогубство. На суді 38-річний Павло Шаяхметов казав, що з нього вибивають зізнання. Стверджував, що йому вкололи невідомі ліки. Усі звинувачення заперечував. Пізніше його знайшли в камері мертвим. Підозрювали двірника з Казані. Але доки він був під вартою, сталося убивство.

38-річного Радика Тагірова затримали 1 грудня. Вирахували його за результатами генетичної експертизи. За 10 років провели понад 10 тис. порівнянь. У слідчих також був відбиток взуття злочинця. Тагіров працював слюсарем. Його двічі судили за крадіжки.

— Їсти хотів. На вулиці жив, — каже Тагіров на відео, оприлюдненому слідчими. На записі чоловік плаче. — Душив їх, бо так найменш боляче. Мені шкода. Останні сім років я не вбивав.

Тагірова підозрюють у 19–32 вбивствах, вчинених у Казані, Самарі, Саратові, Челябінську, Єкатеринбурзі, Пермі, Іжевську, Уфі й інших містах. Сам він назвати точну кількість жертв не може.