Німеччина вводить жорсткий карантин уже з 16 грудня

Німеччина вводить жорсткий карантин уже з 16 грудня

Німеччина вводить жорсткий карантин уже з 16 грудня

Сьогодні, 16:41

У Німеччині з 16 грудня запроваджується жорсткий локдаун. Він триватиме мінімум до 10 січня.

Таку заяву сьогодні зробили канцлер Німеччини Ангела Меркель і прем’єр-міністри 16 федеральних земель ФРН.

Зазначено, що по всій країні закриють магазини роздрібної торгівлі, за винятком продовольчих. У школах припинять очне навчання, закриють дитячі сади.

При цьому відкритими залишаться аптеки, галантереї, бензоколонки, банки, ощадкаси й поштові відділення.

Передбачено також невеликий ряд інших винятків. На різдвяні свята (24-26 грудня) дозволили зустрічі у вузькому сімейному колі за участю не більше п’яти осіб без урахування дітей до 14 років. На Новий рік (31 грудня й 1 грудня) передбачена заборона на зібрання, громадянам також настійливо рекомендують відмовитися від запуску феєрверків.

В період жорсткого локдауну дозволяється відвідування богослужінь у храмах, але лише при дотриманні соціальної дистанції і масочного режиму. А ось спів у храмах виявився під забороною.

Крім того, на великі богослужіння допускатимуть лише за попереднім записом. З 16 по 10 січня німцям рекомендують відмовитися від поїздок в інші регіони ФРН або за кордон, за винятком тих випадків, коли це абсолютно необхідно.

  Чудовій жінці з Житомирської області потрібна фінансова допомога, аби побороти недугу

При цьому підприємства, які постраждали від локдауну, можуть розраховувати на отримання ширшої допомоги від держави. Максимальна сума допомоги збільшується з 200 до 500 тисяч євро, але лише для тих компаній, яким безпосередньо чи опосередковано загрожує банкрутство.