Житомирські поліцейські “ловитимуть” пішоходів. ФОТО

Житомирські поліцейські "ловитимуть" пішоходів. ФОТО

Житомирські поліцейські “ловитимуть” пішоходів. ФОТО

Сьогодні, 16:18

Упродовж місяця у регіоні триватимуть посилені профілактичні заходи поліцейських серед пішоходів. Їх метою є попередження дорожньо-транспортних пригод з вини та за участі піших учасників дорожнього руху.

Про це 17 грудня розповіли у пресслужбі ГУНП в Житомирській області.

Як повідомив начальник Управління превентивної діяльності ГУНП в Житомирській області Віталій Магалецький, у поточному році на автошляхах і вулично-шляховій мережі населених пунктів регіону сталась 251 ДТП з постраждалими за участі пішоходів, в яких 215 людей травмовані та ще 47 – загинули.

Якщо виділити вказані ДТП із загальної кількості, то це 27,6% від зареєстрованих упродовж 11 місяців 2020-го року. Наїзд на пішохода – другий за статистикою вид автопригоди, в яких найчастіше травмуються або гинуть люди. Причинами, що призводять до таких подій є недотримання Правил дорожнього руху як водіями транспортних засобів, так і ігнорування їх пішоходами, – прокоментував він.

Серед найбільш розповсюджених причин ДТП з боку керманичів – порушення правил проїзду пішохідних переходів (зареєстровано 25 ДТП, в яких 3 людей загинули, 25 – травмовані). Найпоширенішими порушеннями серед пішоходів, які призводять до автопригод, є перехід проїзної частини у невстановленому місці (51 ДТП, в якій 11 – загинули та 40 – травмовані), раптовий вихід на проїзну частину (15 ДТП, в яких 3 – загинули, 12 – травмовані), нетверезий стан (4 ДТП, в яких 4 людей травмовані). Окрім того, поліцейські зафіксували 4 автопригоди через порушення вимог Правил дорожнього руху погоничами тварин. На щастя, постраждалих у них не було.

  Житомирський лікеро-горілчаний завод мають приватизувати. Указ

Також поліцейські зауважують, що у поточному році на автошляхах сталось 152 дорожньо-транспортні пригоди, учасниками в яких були діти: з них – 131 ДТП із постраждалими, де 148 дітей зазнали травм і 7 – загинули.

Із 16 грудня п.р. й упродовж місяця поліцейські проводитимуть активну профілактичну роботу серед піших учасників дорожнього руху. Такі заходи мають на меті дисциплінувати пішоходів і тим самим скоротити ризики потрапляння їх у ДТП.

Відтак інспектори дорожньої безпеки нагадують пішоходам про суворе дотримання встановлених правил. Дорогу слід переходити виключно у встановлених місцях, перед цим переконавшись, що водії транспортних засобів помітили та зрозуміли ваші наміри. Нагадаємо, що з 11 листопада набрали чинності зміни до Правил дорожнього руху, відповідно до яких у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи, для своєчасного їх виявлення іншими учасниками дорожнього руху.

Житомирські поліцейські "ловитимуть" пішоходів. ФОТО
Житомирські поліцейські "ловитимуть" пішоходів. ФОТО
Житомирські поліцейські "ловитимуть" пішоходів. ФОТО
  У Києві "євробляхери" заблокували урядовий квартал. ФОТО