Реформа – реформою, а НОМЕНКЛАТУРА – то святе!

Реформа – реформою, а НОМЕНКЛАТУРА – то святе!

Реформа – реформою, а НОМЕНКЛАТУРА – то святе!

Сьогодні, 11:46

Минуло майже два місяці від часу виборів до місцевих рад. Пройшли перші (установчі) сесії, обрані майже всі керівні органи, розподілені комісії, у яких працюватимуть депутати.

Оновлюються штати виконавчих органів влади на рівні об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Цікаво, що у кожної громади кількість чиновників, які мають працювати над виконанням рішень ради і обслуговувати населення, яке проживає на території ОТГ, разюче відрізняється. Якщо, взяти , наприклад, громади, утворені навколо обласного центру, то абсолютним рекордсменом за кількістю працівників у штаті виконавчих органів громади є Новогуйвинська громада, де життєдіяльність новообраної влади мають забезпечувати аж 91 чиновників.

Натомість, одна із перших, утворених на території Житомирщини ОТГ (Тетерівська ОТГ), оптимізувала свій штат виконавчих працівників до 30 чиновників. Хоча, наприклад, у Станишівській ОТГ, яка має такий самий вік, як і Тетерівська громада, чиновників вдвічі більше (60).

У Оліївській громаді, яка у ході жовтневих виборів збільшилась за рахунок приєднання до неї Вільської ОТГ, тепер буде 56 чиновників. Дещо скромніше у цьому сенсі виглядає Глибочицька ОТГ, яка також збільшила свої території за рахунок сіл Левківської сільради, але штат працівників виконавчого апарату сягає 45 осіб. Загалом, важко зрозуміти логіку і обгрунтованість чисельності штатного апарату громад, де спостерігаються великі відмінності. Водночас постає питання про те, як «прогодувати» чиновницьку свиту, яка потребує щомісячних зарплат, сума яких вимірюється мільйонами гривень. Ці питання слід адресувати вже не виборцям, а депутатам, яких люди обрали до рад ОТГ.

  Восени у Житомирі відбудеться музичний чемпіонат ЕММА 2020

Адже, хто б і що не казав, однак штат Житомирської РДА, де ще торік працювало 113 осіб, не може «переїхати» до Новогуйвинська, аби вирішити питання про забезпечення чиновника роботою на новому місці. До речі, сьогодні людей зацікавило питання про те, скільки людей залишилося працювати у штаті Житомирської РДА і чим саме будуть займатися люди, у віданні яких не залишилося навіть клаптика території, бо усі території колишнього Житомирського району тепер «розібрані» між новоутвореними громадами.

Наостанок маємо зазначити, що новоутворені громади навколо обласного центру все ж таки значно поступаються чисельності виконавчого апарату Житомирської міської ради, яка напередодні виборів мала у своєму штаті більше 530-ти осіб, а сьогодні має знову трохи збільшитись. Адже не секрет, що відтепер ліквідованими вважаються Корольовська та Богунська районні ради у м. Житомирі. Нехай небагато, але у кожній із них було по два десятки чиновників, які поповнювати ряди ФОПів чи звертатися до центрів зайнятості не збираються. Їм треба нове місце для роботи. І бажано – із чиновницьким кріслом.

Реформа – реформою, а НОМЕНКЛАТУРА – то святе!
  У Житомирській області щеплено 35 044 особи

Автор статті: Сидір Ковпак