У МОЗ пояснили нові критерії приїзду “швидких”

У МОЗ пояснили нові критерії приїзду "швидких"

У МОЗ пояснили нові критерії приїзду “швидких”

Сьогодні, 11:51

МОЗ ввело чотири типи реагування “швидкої допомоги” на виклики. Поділ на сільських і міських жителів скасували.

Заступник міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як на брифінгу в п’ятницю, 18 грудня, роз’яснила суть нових критеріїв виклику екстреної медичної допомоги.

Вона зазначила, що було скасовано поділ на сільських і міських жителів, тому що “однозначно невідкладні стани протікають однаково, як у жителя села, так і міста”.

Також були введені чотири типи викликів “швидкої”:

1. Критичний стан – бригада повинна приїхати за 10 хвилин.
“Наприклад, це зупинка дихання, це масивна кровотеча, це той стан, який загрожує, перш за все, життю пацієнта”, – пояснила Садов’як.

2. Екстрений стан – бригада повинна прибути протягом 20 хвилин.

“Це випадок, коли несвоєчасне надання медичної допомоги може призвести до різкого погіршення стану здоров’я. Наприклад, порушення свідомості – це підозра на інфакрт або інсульт”, – пояснила заступник міністра.

3. Невідкладний стан – пацієнт не пербуває в критичному стані, але потребує огляду. Диспетчер спілкується з пацієнтом, аналізує його стан. Про пацієнта можуть сповістити сімейного лікаря, передати цей виклик у центр первинної медико-санітарної допомоги. У цьому випадку бригада може виїхати на виклик.

  Що мав сказати нам Зеленський перед президентськими виборами

“Але це буде протягом певного періоду і це не буде бригада, яка виконує виїзди на екстрені та критичні випадки”, – уточнила Садов’як.

“Наприклад, підвищення артеріального тиску, яке не несе загрозливих станів. Або, наприклад, підозра на пневмонію”, – пояснює вона.

4. Непрофільні виклики – коли не потрібно огляд лікаря.

“Диспетчер може порекомендувати щось дистанційно, залучаючи лікаря екстреної медичної допомоги або все ж звернутися до сімейного лікаря”, – пояснює Садов’як.