Для першої міської поліклініки закон не писаний або як хворих на Covid примушують розповсюджувати хворобу

Для першої міської поліклініки закон не писаний або як хворих на Covid примушують розповсюджувати хворобу

Для першої міської поліклініки закон не писаний або як хворих на Covid примушують розповсюджувати хворобу

Сьогодні, 13:04

На сьогодні в Україні, як і у всьому світі, найболючіше питання – це боротьба з ковідом. Ми вже звикли, що щодня голова Житомирської ОДА чи його заступники разом з керівником управління охорони здоров’я звітують про кількість захворівших і про кількість тих, хто видужав. Зі страхом усі ми, без виключення, слідкуємо за звітами представників верхньої ланки уряду і чекаємо, що пандемія закінчиться. Також свідомо одягаємо маски і піклуємося про стан свого здоров’я.

Але що трапляється насправді, коли людина все ж таки захворіла? І чи все так, як нам розповідають з екранів телевізорів?

Історія сім’ї, яка захворіла на ковід шокувала всю редакцію.

Хворого на ковід примушували через все місто їздити в загальному транспорті

-02 листопада захворів мій чоловік, у якого піднялась температура до 38,2, він ледь прийшов з роботи і вже не міг самостійно пересуватися. Крім того, у нього був сильний удушливий кашель. Я відразу зателефонувала його сімейному лікарю Бондарчук Т.І. і повідомила про все. Також попросила, аби в телефонному режимі лікар погодила питання з рентген кабінетом, щоб чоловікові провели рентген обстеження. На моє прохання лікар відповіла, що вона це робити не буде і порадила на наступний день хворому з підозрою на ковід прийти в поліклініку і забрати електронне направлення на рентген. Я чекати не стала наступного дня і в той же день зі скандалом в рентген кабінеті без направлення сімейного лікаря за наші власні кошти провели рентген обстеження, – розповідає Тетяна Козак.

Черговий лікар в ізоляторі відмовилась зробити запис в картку хворого

-А як взагалі хворого з температурою 38,2 пропустили в поліклініку, адже там на вході вимірюють температуру?

На вході чоловіку «вимірювач» температури взагалі показав 35,9 градусів, хоча в ізоляторі термометр показав 38,2 – робіть висновки як вимірюють! Поки чоловіку зробили рентген, то вже було близько 7-ої години вечора і лікар Швирьова , яка чергувала в ізоляторі 02.11.2020 року, заявила, що вже прийом закінчується. Але я упросила оглянути чоловіка. Лікар Швирьова без маски, у брудних рукавичках дала чоловіку брудний градусник, який після попереднього пацієнта навіть не продезинфікувала! Температура 38,2 підтвердилась, при цьому в медичну картку чоловіку Швирьова відмовилась навіть зробити запис, – розказує Тетяна Козак. – Лікар сказала, щоб хворий з підозрою на ковід прийшов наступного дня і тоді вона внесе запис в карту! – продовжила Тетяна.

Далі Тетяна розповіла, як наступного дня вона привела в поліклініку хворого з підозрою на ковід чоловіка і як в загальній черзі понад дві години вони вистояли, аби почути від сімейного лікаря, що потрібно приймати парацетамол. Тетяна також повідала, що 05.11.2020 ПЛР тест у чоловіка показав позитивний результат. Але не дивлячись на все це 09.11.2020 хворому на ковід сімейна лікар наказала прийти в поліклініку і забрати направлення на рентген, при цьому вистояти знову таки в загальній черзі до сімейного лікаря.

  В Бердичеві загорілася лазня: двох людей травмовано. ФОТО з місця події

Хворого на ковід примушували виконувати роботу за медсестру

«Такої нахабності і злочинів зі сторони лікаря я не бачила в своєму житті! Хворий на ковід мав простояти в черзі, аби забрати з кабінета лікаря направлення. І лише тому, що медична сестра самостійно полінувалась віднести це направлення в рентген кабінет! А потім з цим направленням ковідний хворий стояв в загальній черзі в рентген кабінет понад 2 години, аби його записали на інший день, щоб знову прийти і зробити рентген знімок! Щоб не розповсюджувати хворобу – я принижувалась і просила лаборанта провести рентген обстеження в той же день. А інші хворі на ковід ходили по декілька днів, щоб зробити знімок!» – розказує Т.Козак.

І це все ще не саме страшне, як з’ясувалося.

Аби забрати з першого поверху, на якому розташований рентген кабінет, і віднести опис і знімок лікарю на другий поверх – для цього хворому на ковід потрібно було знову приходити в поліклініку. І лише тому, що медична сестра лінується спуститись з другого на перший поверх, забрати медичну карту хворого на ковід і передати з рентген кабінету в кабінет сімейного лікаря, хоча це все входить в прямі посадові обов’язки медичної сестри. Впродовж хвороби на ковід чоловік, а в подальшому із підтвердженою гострою пневмонією, за вказівками лікаря ходив на прийом не в ізолятор, а в кабінет Бондарчук Т.І. При цьому стояв в загальній черзі, – продовжує Тетяна.

-Як виявили пневмонію? Рентген відразу вказав на пневмонію?

-Ні, ті знімки, що були зроблені в першій міський поліклініці не чіткі і на них неможливо було щось розгледіти, – стверджує Тетяна.

Без контрольного рентген знімка і при підвищенних ШОЕ показниках (87 ШОЕ) хворому хотіли закрити лікарняний

Це мабуть більше всього шокує. Лікарська халатність перейшла всі межі? А може це таке собі розповсюдження ковіду по-житомирські?

Щодня ЗМІ пишуть та показують про те як країна бореться з ковідом – навіть розглянуто питання запровадження повного локдауну. Але, мабуть, це не для першої міської поліклініки?

Через два з половиною тижні сімейна лікар заявила моєму чоловікові, що буде йому закривати лікарняний і що він вже має йти на роботу. Але оскільки у чоловіка ще температура, кашель і повна слабкість – ми вирішили без направлення лікаря провести рентген обстеження в іншому лікувальному закладі. В результаті за висновками рентгенолога у чоловіка виявили гостру лівобічну пневмонію! Коли чоловік повідомив про це сімейному лікарю Бондарчук Т.І., то вона підвищеним тоном відповіла так: «Навіщо Вам та пневмонія? Мені вже нікуди писати в лікарняному продовження і навіщо ви полізли на тей рентген». Тоді втрутилась в ситуацію вже я. Знову скандал, каже Т.Козак.

-А яке лікування після цього призначила лікар і чи призначила взагалі?

  На румуно-українському кордоні затримано вантажівку зі 143 ящиками зброї

Виписала направлення до пульмонолога в діагностичний центр. Але в діагностичному центрі вже більше 10 років як немає пульмонолога, – відповіла Тетяна.

Завідуюча амбулаторії відмовляла у видачі направлення на тест хворій на двобічну пневмонію

Через декілька днів захворіла і Тетяна. ЇЇ історія майже аналогічна. Відміна лише в тому, що завідуюча амбулаторії Литвинчук Т.О. категорично відмовлялась всупереч призначенням сімейного лікаря давати дозвіл на проведення, наприклад, ПЛР тесту.

-07.11.2020 у мене піднялась температура до 38 і ломота, сил не було встати взагалі, головні болі були такі, що ледь витримувала. Вперше мені провели забір мазків на ПЛР тест 17.10.2020, результат був сумнівний. Відповідно до нормативних документів, у тому числі МОЗ, наступного дня мали би призначити повторний ПЛР тест, але завідуюча забороняла видати направлення для цього. 19.11.2020 мені було підтверджено діагноз «двобічна пневмонія». Крім того, медична сестра сімейного лікаря разом з завідуючою амбулаторії Литвинчук Т.О. вирішили познущатись з мене. 26.11.2020 мені зателефонувала медична сестра сімейного лікаря і сказала, аби я прийшла 27.11.2020 в поліклініку і отримала направлення на здачу ПЛР тесту. Відповідно до наказів МОЗ цей тест відбирає мобільна бригада дома у хворого і направлення мали би направити на електронну пошту не хворому, а установі, яка буде проводити забір, але… За вказівкою медичної сестри 27.11.2020 я з’явилась в поліклініку, де мені медична сестра з нахабною усмішкою повідомила, що мені не видадуть направлення на тест. При цьому повідомити відмову в телефонному режимі вона не могла – потрібно було мене хвору на двобічну пневмонію примушувати їхати через все місто, аби отримати безпідставну відмову. Після чергових суперечок направлення на тест видали і наказали наступного дня йти на інший кінець міста в іншу установу здавати тест. З двобічною пневмонією і температурою я вимушена була стояти на вулиці в черзі із 40-ка чоловік і мерзнути. Мені примерзали ноги до асфальту, доки підійшла моя черга», – говорить Т.Козак.

Випадок жахливий – мабуть, гірше не придумаєш, покарання для хворого на двобічну пневмонію…

Відмова завідуючої долучити до медичної картки довідку з позитивним результатом

Знущання чекали Тетяну і в подальшому.

Завідуюча амбулаторії Литвинчук Т.О. мабуть перейшла всі межі.

Не дивлячись на те, що на дверях кабінету, де засідає ЦЛЛК, для всіх в об’яві зазначено так: «в зв’язку з карантином комісія проводиться заочно» – Литвинчук Т.О. знову таки наказала Тетяні Козак, яка за власні кошти пройшла ІФА тестування і у якої тест позитивний на гостру форму ковіда
(ig M +), прийти в поліклініку.

«Я надала довідку про позитивний результат, але завідуюча амбулаторією Тетяна Ливинчук двічі мені довідку повертала і стверджувала, що у мене ковіда немає. Тетяна Литвинчук і особливо голова комісії підвищеним тоном стверджували, що лікарняний має закінчитися! А про лікування – ні слова. На той факт, що у мене температура, позитивний тест, кашель фактично з кінця вересня, вдвічі підвищені ШОЕ показники і ще на сьогодні лівобічна пневмонія – ніхто з присутніх взагалі не звертав увагу. Голова комісії сказала, що кашель четвертий місяць – це не показник. Про те, що за законодавством мали би направити на повне обстеження, у тому числі на повторний ПЛР тест чи на ІФА тест з урахуванням кількісного аналізу антитіл – не було сказано ні слова», – говорить Тетяна.

  На яких пляжах Житомира та області можна купатися?

Враховуючи халатність лікарів в даному випадку навіть не дивно чому у нас з такими шаленими темпами зростає захворюваність на ковід. І мабуть вже не дивно наступне запитання: куди дивляться правоохоронні органи? І чому такі медики ще займають місце в медичній установі і отримають заробітну платню за рахунок НСЗУ.

Тетяна Козак направила скаргу в МОЗ і Офіс президента. Отож, продовження буде.

Матеріали вже були підготовлені до друку, але не добавити чергові «вихідки» лікарів ми не могли.

10.12.2020 чоловіку Тетяни закрили листок непрацездатності (лікарняний) і виписали на роботу, не проводячи контрольних аналізів крові та знімків, не кажучи про контрольний тест на ковід. Крім того, довідку про те, що наразі він перебуває як контактна особа в контакті з хворою Тетяною на ковід, навіть не долучили до медичної картки.

За місяць сімейний лікар не призначила аналіз крові

Тим часом у Тетяни окрім далеко недолікованої пневмонії сталося ще й загострення тонзиліту. Але і це не зупинило лікарів закривати Тетяні лікарняний.

«По те що у мене субфебрильна температура занадто тривалий час, кашель з кінця вересня, недолікована пневмонія і загострення тонзиліту – ні сімейному лікарю, ні завідуючій амбулаторії взагалі нецікаво. Їх цікавить не стан хворого, а лише кількість днів на лікарняному. За місяць мені сімейний лікар жодного разу не призначила здати аналіз крові та інші аналізи! Я без направлення сама здавала кров і проходила контрольне рентген обстеження, яке підтвердило, що хвороба не вилікувана. На прийомі 07 та 14 грудня лікар Білошицька Н.Д. навіть не запитала які ліки я приймаю, вона щоразу лише рахує дні непрацездатності. Коли була виявлена двобічна пневмонія, то лікар мені призначила лікування лише з однієї в день пігулки лівофлоксацину», – скаржиться Тетяна.
До даного часу після позитивного ІФА тесту на гостру форму ковіда

(ig M +) Тетяні так і не призначили ПЛР тест!

Халатність, безвідповідальність, некомпетентність чи помста за скаргу до МОЗ?

Цікаво кому роз’яснює міністр охорони здоров’я щодо проведення тестування і для кого вводять повний локдаун, якщо в Житомирі хворих на ковід примушують ходити по місту, їздити в автотранспорті і наражати інших інфекційною хворобою?

Для першої міської поліклініки закон не писаний або як хворих на Covid примушують розповсюджувати хворобу