Україна не входить до списку країн, які першими отримають вакцину, – президент

Україна не входить до списку країн, які першими отримають вакцину, - президент

Україна не входить до списку країн, які першими отримають вакцину, – президент

Сьогодні, 13:27

Президент Володимир Зеленський заявив, що США і Великобританія можуть посприяти тому, щоб Україна опинилася серед пріоритетних держав Європи на отримання вакцини від COVID-19.

Про це він сказав в інтерв’ю виданню The New York Times, опублікованому на сайті глави держави.

“Я вважаю, що саме США і Великобританія сьогодні могли б дуже сильно вплинути на те, щоб Україна була в пріоритеті країн Європи, які отримують вакцину першими”, – вважає він.

За словами президента, зараз Україна не входить до списку країн, які першими отримують вакцину.

Президент підкреслив, що відстрочка передачі Україні вакцини може стати геополітичним викликом.

“Я вважаю, що це питання може стати ще одним геополітичним ударом, це буде ще одна сильна інформаційна війна з боку Росії, і тут вже все в руках Сполучених Штатів Америки. Чому? Тому що вакцину “Супутник” сьогодні пропонують в суспільстві та в інформаційному просторі України. Російська Федерація використовує для цього телеканали, зокрема українські, які є союзниками політики Російської Федерації. Звичайно, пояснити українському суспільству, чому, якщо Америка і Європа не дають тобі вакцину, ти не повинен брати її у Росії, – будь-якій людині, що помирає, пояснити це неможливо”, –
сказав він.

  Житомирські спортсменки вибороли призові місця на змаганнях з гімнастики. ФОТО

Зеленський також повідомив, що в питанні вибору вакцини Україна зосереджена на якості продукту.

“Інша справа, що ми не повинні допускати того, щоб Україна брала російську вакцину, яка не пройшла всі випробування. У нас з вами немає реальних доказів, що ця вакцина має стовідсотковий позитивний ефект. До того, я не можу взяти відповідальність за вакцину, наслідків дії якої ми не знаємо. Україна насамперед базує своє рішення на тому, щоб вибрати безпечну вакцину“, – пояснив президент.

Також він підкреслив, що Україна наполягатиме на отриманні перевірених вакцин.

“Україна буде боротися за те, щоб наші партнери дали нам вакцину, яка підтверджена – Moderna, Pfizer, AstraZeneca. Це те, що підтверджено“, – сказав він.