У Житомирі планують встановити ще 150 камер відеоспостережень

У Житомирі планують встановити ще 150 камер відеоспостережень

У Житомирі планують встановити ще 150 камер відеоспостережень

Сьогодні, 15:03

135 камер відеоспостереження на сьогодні працюють у Житомирі. Дві треті з них в автоматизованому режимі передають зображення до Ситуаційного центру Головного управління Нацполіції в області. Уся система відеоспостереження зафіксована на інтерактивній карті Житомира, що дозволяє у режимі реального часу отримувати інформацію про події та правопорушення, а значить – оперативно реагувати.

Про це 23 грудня розповіли у пресслужбі міської ради.

«В складний час для України кількість злочинів може зростати, і така система надає можливість для людей отримати додатковий захист», – зазначив міський голова Сергій Сухомлин на спільній пресконференції представників міської та обласної влади, керівництва Головного управління Нацполіції в області та директора КП «Міський інформаційний центр».

«Встановлені засоби візуального спостереження (окремі з них) дозволяють розпізнавати номерні знаки та обличчя людей, ідентифікувати рухомі об’єкти, їх переміщення за певний проміжок часу, проводити аналітичні дослідження», – зазначають у Головному управлінні Нацполіції.

Така система є вагомою допомогою поліцейським у розкритті правопорушень. Зазначено, що лише у Житомирі у близько 500 випадках підозрювані у вчиненні кримінальних правопорушень були встановлені саме завдяки відеозаписам та їх аналізу. Найчастіше йдеться про крадіжки (149), встановлення обставин ДТП (70), розшук транспортних засобів (47), хуліганство та пошкодження майна (27/24) та інші правопорушення.

  Маленькому жителю Житомира потрібна фінансова допомога на лікування

В межах програми “Безпечне місто” поліція пропонує встановити у м. Житомирі ще 150 відеокамер – 72 відеокамери з аналітичними можливостями розпізнавання номерних знаків та 17 – обличчя людей. Так, у місцях масового перебування громадян (прилеглих до ринків, торговельних комплексів, вокзалів) першочергово встановлять саме камери з зазначеною відеоаналітикою.