Степанов пояснив, чому не скасують локдаун

Степанов пояснив, чому не скасують локдаун

Степанов пояснив, чому не скасують локдаун

Сьогодні, 10:46

Рішення щодо посилених обмежень з 8 по 24 січня скасовувати не будуть, оскільки очікується зростання захворюваності на COVID-19 та грип.

Посилення карантинних обмежень у січні не скасують, оскільки після свят очікується зростання захворюваності на коронавірус, а також сезонний спалах грипу. Про це в понеділок, 28 грудня, заявив глава МОЗ Максим Степанов.

У зв’язку з цим, за словами міністра, важливо підійти до цього з максимальним зниженням навантаження на медичну систему.

“Я звертаюся і закликаю організаторів, організуйте, будь ласка, процес так, щоб протиепідемічні правила були дотримані”, – звернувся міністр до організаторів святкових заходів.

Степанов повідомив, що за минулий тиждень в Україні був зафіксований 59 381 випадок зараження коронавірусом проти 70 327 тижнем раніше. Він вважає, що захворюваність знизилася завдяки протиепідемічним заходам.

При цьому зменшення кількості ПЛР-тестів він пояснив збільшенням експрес-тестів на антигени.

“Нібито впало, з чим це пов’язано? Ми почали застосовувати, в тому числі, тести на антиген – експрес-тести, це тести, які за 15 хвилин робляться”, – сказав Степанов.

  Свіжий курс валют: "чорний" ринок, готівковий ринок, міжбанк

Так, за минулий тиждень методом ПЛР зробили 203 954 тестування, а за позаминулий тиждень – 250 417. Тоді як на антиген зробили 58 063 тестування, а тижнем раніше – 34 058.

Зниження статистики захворюваності він пояснив тим, що в лабораторії стали менше доставляти зразків для досліджень.