Локдаун-2021. Як працюють школи, виші, дитсадки

Локдаун-2021. Як працюють школи, виші, дитсадки

Локдаун-2021. Як працюють школи, виші, дитсадки

Сьогодні, 17:55

Школам рекомендовано перейти на дистанційне навчання або продовжити канікули, а з вишами ситуація складніша.

В Україні 8 січня 2021 року почне діяти локдаун – жорсткі карантинні обмеження. Після новорічних свят школи повинні продовжити канікули або ввести дистанційне навчання.

Виші також не можна відвідувати – сесію студенти складатимуть дистанційно. Дитячі садки повинні працювати, але діятимуть деякі обмеження. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Школи:

Новий жорсткий карантин в Україні триватиме з 8 по 24 січня. Обмежувальні заходи передбачатимуть заборону роботи ТРЦ, кафе і ресторанів (крім доставки і замовлень навинос), кінотеатрів, спортзалів і магазинів непродовольчих товарів.

Крім того, на канікули відправлять усі навчальні заклади, крім дитячих садків.

Проведення будь-яких масових заходів у період локдауну буде заборонено. Виняток – професійні спортивні заходи за відсутності глядачів.

28 грудня міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів, що під час локдауну школи можуть перейти на дистанційне навчання або продовжити канікули.

“Школи в нас автономні… У рамках Закону України Про повну загальну середню освіту є 30 днів канікул. Велика частина шкіл беруть ці канікули. Але в будь-якому випадку один тиждень доведеться пройти соціальне дистанціювання, тому що це здоров’я”, – заявив міністр.

  У Житомирі за деякими адресами на Київській та Покровській не буде води

Шкарлет підкреслив, що навчання в умовах пандемії вже стало звичною справою для України.

“МОН формувало освітню політику і було на контакті з усіма органами управління освіти по областях. Завдяки всім учасникам навчального процесу ми вже відпрацювали два семестри в умовах пандемії”, – розповів чиновник.

11 грудня Міносвіти презентувало платформу Всеукраїнська школа онлайн, яку розробило спільно з партнерами зі Швейцарії:

– платформа складається з 800 уроків для 5-9 класів
– на ній можна створювати окремі кабінети вчителя і учня
– учні зможуть проходити тестування після уроку

Крім того, у Державному бюджеті України на 2021 рік передбачається один мільярд гривень на формування місць дистанційного навчання для кожної школи.

Також у Кабміні обіцяють прийняти постанову про забезпечення індивідуальними гаджетами дітей з особливими освітніми проблемами.

Ще одне важливе нововведення для навчання в дистанційному форматі – електронні щоденники і журнали.

Шкарлет додав, що накази вже підписані, а Міносвіти України “разом зі світом рухається в напрямку до діджиталізації”.

29 грудня стало відомо, що в Києві під час локдауну навчальні заклади працюватимуть у дистанційному форматі. Про це розповів мер Віталій Кличко.

“Під час локдауну навчальні заклади працюватимуть у дистанційному форматі. Дитячі садки ж працюють і продовжать працювати у звичайному режимі. Зазначу, що на час новорічних і різдвяних канікул місто підготувало для школярів чимало цікавих заходів в онлайн-форматі”, – повідомив Кличко.

  Суд скасував рішення про арешт Януковича

Мер української столиці зазначив, що з інформацією про святкові заходи можна ознайомитися на сайті Департаменту освіти і науки.

Виші:

Що стосується освітнього процесу в закладах вищої освіти, то тут ситуація складніша. Як повідомив міністр, деякі університети взагалі не виходили на повноформатне навчання через рівень захворюваності на коронавірус. Інші виші вчаться досі в змішаному режимі.

З 25 січня університети самостійно прийматимуть рішення про те, як діяти – у залежності від рівня захворюваності в регіоні, де вони розташовані.

“З 25 січня, в залежності від рівня захворюваності тієї чи іншої території, університетам буде простіше вирішити, як діяти”, – пояснив Шкарлет.

Якщо у виші сесія припадає на період дії локдауну – з 8 по 24 січня, то вона повинна проходити винятково в дистанційному режимі, повідомляє прес-служба Міністерства освіти.

Крім того, якщо в цей період студенти мають практику, то вона теж повинна проходити онлайн.

Також до 28 лютого у вишах заборонено:

– відвідувати очно заклади освіти групами більше 20 осіб;
– відвідувати навчальні заклади, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 знаходиться більше половини студентів і персоналу закладу;
– проводити в навчальних закладах масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю студентів з більш ніж однієї групи і в присутності глядачів.

  У житомирській мережі аптек "Санітас" немає в продажу масок

Також під час усього карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання в закладах вищої освіти з країни з важкою епідеміологічною ситуацією або якщо є громадянином такої країни.

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, з Криму і Севастополя, крім осіб, щодо яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19.

Так, наприклад, Харківський політехнічний інститут вирішив піти на карантин до березня. Там відзначили, що з вересня в усіх вишах навчалися за змішаною формою: дистанційна і очна. У ХПІ до кінця 2020 року триватиме змішана форма, а з 2021 року запровадять повну дистанційку.

Дитячі садки:

Робота установ для школярів в Україні зупинятися на період локдауну не буде. Правда, у дитсадках діятимуть певні карантинні обмеження:

Масові заходи (вистави, свята, концерти) допускаються, якщо на них будуть присутні діти тільки з однієї групи / одного класу.
Присутність відвідувачів, у тому числі батьків, не допускається.

Джерело статті: Корреспондент.net